Home > Téma > 10 nejlepších běžců sezóny 2015/16

10 nejlepších běžců sezóny 2015/16

Martin Fourcade

Martin Fourcade

Foto: Martin Fourcade (Autor: Martin Kaděrka)

Asi každý uhodne jméno nejrychlejšího běžce sezóny. Martin Fourcade nenašel na tratích ani tentokrát výraznějšího konkurenta.

10. Anton Šipulin

Průměrná pozice v běhu: 13.

Tak jak nebude Anton Šipulin spokojen s celou sezónou, tak nebude spokojen s 10. nejrychlejším během. V této disciplíně patřil vždycky mezi absolutní špičku.

9. Dominik Landertinger

Průměrná pozice v běhu: 13.

Rakušanova výkonnost v minulé sezóně rostla, což se projevilo také na běžecké stránce. Odměna se dostavila v podobě stříbra na Mistrovství světa.

8. Emil Hegle Svendsen

Průměrná pozice v běhu: 13.

Pamatuje časy, kdy v běhu kraloval. Letos to sice na tratích také nebylo špatné, ale přeci jen na ty úplně nejlepší ztrácel.

7. Jevgenij Garaničev

Průměrná pozice v běhu: 12.

Trochu překvapivě byl právě Garaničev tím nejrychlejším Rusem. Na rozdíl od Šipulina může být spokojen i celkově, neboť uhájil ve SP loňskou 7. pozici.

6. Simon Schempp

Průměrná pozice v běhu: 9.

Když byl zcela zdravý, tak mu to běhalo fantasticky, viz čtyři letošní výhry. V Oslu se ovšem příliš dobře nevedlo a částečně za to mohla i slabší běžecká forma.

5. Julian Eberhard

Průměrná pozice v běhu: 8.

Trochu vylepšil střelbu a přidal na svém i dříve výborném běhu. Rakušan díky tomu zažil životní sezónu, během které premiérově okusil ve Světovém poháru vítězný pocit.

4. Tarjei Bø

Průměrná pozice v běhu: 8.

Před sezónou se mluvilo o tom, že je ve skvělé formě. Po běžecké stránce to šlo, ale horší střelba ho mimo jiné připravila o individuální medaile na domácím MS.

3. Benedikt Doll

Průměrná pozice v běhu: 7.

Tady roste hvězda! Doll letos ještě přitlačil v už tak kvalitním běhu a navíc vylepšil i svou střelbu. Celkově mu to vyneslo ve SP 8. místo.

2. Johannes Thingnes Bø

Průměrná pozice v běhu: 7.

Ustálil se za Martinem Fourcadem jako druhý nejlepší běžec. Co ho ale zajímalo víc, druhou pozici zaujmul i v celkovém pořadí SP.

1. Martin Fourcade

Průměrná pozice v běhu: 3.

Jméno nejrychlejšího běžce asi nikoho nepřekvapí. Letos se k Fourcadovi nikdo ani výrazněji nepřiblížil, což je možná pro příští sezónu trochu demotivující.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *