Home > Téma > 10 nejlepších střelců minulé sezóny

10 nejlepších střelců minulé sezóny

Fredrik Lindström

Fredrik Lindström

Foto: Fredrik Lindström (Autor: Sean Rowe, pod licencí BY-NC-ND)

Někteří z nich figurují na čele závodů Světového poháru, jiné limituje horší běh. Několik jmen vás tak v žebříčku nejlepších střelců loňské sezóny možná překvapí.

10. Tarjei Bø – 87,4 %

Jeho bratr Johannes se na střelnici v minulé sezóně často trápil, to Tarjei byl desátým nejlepším střelcem. Výsledky však hovořily pro mladšího z bratrů, Tarjeiovi se totiž oproti dobám minulým nevedlo v běhu a dobré střelecké výsledky, zvlášť vleže, zužitkoval jen v jedno třetí místo ve SP.

9. Simon Fourcade – 87,7 %

Prohrál s bratrem výsledkově, běžecky i střelecky. Alespoň střelecky se mu ale vedlo slušně, díky čemuž se pravidelně dokázal propracovat v závodech SP do elitní desítky či kousek za ní.

8. Maxim Cvetkov – 87,8 %

Právě spolehlivá střelba byla tím důvodem, proč dostal Maxim Cvetkov šanci v nabitém ruském týmu. Oproti jiným závodníkům si držel vyrovnanou bilanci vleže i vestoje, což mladému Rusovi pomohlo k zatím nejlepšímu výsledku v celkovém hodnocení SP. Skončil 33.

7. Brendan Green – 88 %

Trošku ve stínu Nathana Smitha předváděl v loňské sezóně dobré výkony i Brendan Green, zvláště pak co se střelby týče. V italské Anterselvě se Kanaďan dokonce ve sprintu prostřílel k životnímu pátému místu.

6. Emil Hegle Svendsen – 88 %

Běžeckou formu sice nevyladil tak dokonale jako v minulých letech, dobrou střelbou však zachraňoval pozici ve světové špičce. Tak jako ve vytrvalostním závodě na Mistrovství světa v Kontiolahti, kde trefil všech 20 terčů a bral stříbro.

5. Dominik Landertinger – 88,4 %

Přes 96 % úspěšnosti vleže, to neměl nikdo jiný než Dominik Landertinger. Naneštěstí provázely Rakušana po většinu sezóny zdravotní problémy. To ho mohlo mrzet, neboť z kraje sezóny se ze 7 závodů hned 6x vešel do TOP10.

4. Anton Šipulin – 88,6 %

Nejlepší střelec vleže byl představen, teď je na řadě král stojek. Ruský lídr Anton Šipulin sestřelil vestoje 90 % terčů, což mu výrazně pomohlo v jeho cestě za skvělou druhou příčkou v celkovém pořadí SP.

3. Daniel Böhm – 89,3 %

Tak trochu nenápadně proploupal sezónou německý biatlonista Daniel Böhm. Nezářil v běhu, ale střelecky se na něj mohli trenéři vždy spolehnout. Proto taky bodoval ve všech závodech, do kterých nastoupil.

2. Martin Fourcade – 89,7 %

Pokud jste nejrychlejším běžcem, tak obvykle máte trochu problémy na střelnici. To však nebyl případ suveréna posledních let Martin Fourcada, jenž si udržoval vysoce nadprůměrné střelecké výsledky vleže i vestoje.

1. Fredrik Lindström – 90 %

Že by měl Fredrik Lindström nervy se švédské oceli? Alespoň na střelnici to tak v minulé sezóně vypadalo. Švéd objel všechny závody, na nichž sestřelil 430 terčů, nejvíc ze všech. Nejlepší střelec v seriálu se celkově umístil na 12. příčce.

Na závěr nelze nevyzdvihnout skvělé počínání Ondřeje Moravce. Ve své oblíbené střelbě vestoje zaostal jen o jednu desetinu za Šipulinem.

(pozn. v žebříčku jsou zahrnuti jen biatlonisté s nejméně 7 absolvovanými závody)

Použité zdroje:realbiathlon.com, biathlonworld.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *