Home > Téma > 10 zajímavostí o Lauře Dahlmeierové

10 zajímavostí o Lauře Dahlmeierové

Laura Dahlmeierová

Platí momentálně za nejlepší biatlonistku světa. Laura Dahlmeierová se přitom mezi elitou pohybuje teprve 4 sezóny. Za ten čas jste Němku docela dobře poznali, ale stále zůstává spousta věcí, které jste o ní možná nevěděli.

1) Už od školky Laura tíhla k alpskému lyžování, které bylo její velkou vášní. V 7 letech vstoupila do místního klubu SC Garmisch. Ve 12 letech se ale ze svahů vytratila, se svými hubenými nohami nikdy nepatřila mezi nejlepší.

2) Andreas a Susi Dahlmeierovi, rodiče Laury, byli úspěšní bikeři. V 90. letech slavili v závodech horských kol i mezinárodní úspěchy. Andreas se věnoval i skokům na lyžích a severské kombinaci.

3) Když uviděla pod vánočním stromečkem své první běžky, tak se postavila, dala ruce v bok a pronesla: „Ty nebyly v mém dopisu Ježíškovi. Musel zabloudit.“

4) Biatlon poprvé zkusila v 7 letech. Později kvůli němu musela přestoupit do klubu SC Partenkirchen, což je největší rival SC Garmisch. Dahlmeierová pochází z města Garmisch-Partenkirchen, ale narodila se právě v části Garmisch.

5) Trenéři ihned rozpoznali její výbornou běžeckou techniku, na trati patřila k nejrychlejším. Dlouho se však nemohla prosadit kvůli špatné střelbě. Zlom přišel až v 15 letech s přechodem na malorážku.

6) Podobně jako dalších 53 německých lyžařů je i Laura Dahlmeierová povoláním celnicí. Patří pod Zoll Ski Team, který sportovce zaměstnává a výrazně se podílí na finančním zabezpečení jejich přípravy.

7) Volný čas tráví nejraději v přírodě a v horách. Výšlapy, lezení, vyjížďky na horském kole nebo na lyžích, to je její.

8) Po sezóně 2015/2016 se Dahlmeierová odměnila expedicí do Nepálu. Cílem bylo zdolat dva šestitisícové vrcholy. Povedlo se to splnit jen z poloviny, špatné počasí donutilo Lauru a spol. ukončit druhý výstup 300 m před vrcholem.

9) V srpnu 2014 si přetrhala vazy a utrpěla výron kotníku po tom, co spadla při výstupu na nejvyšší horu Německa Zugspitze.

10) Lauřinu zálibu v horolezectví ze začátku hlasitě kritizovali představitelé Německého lyžařského svazu. Cokoliv nebezpečné bylo zakázáno. Úspěchy Dahlmeierové ale tohle riziko legitimizovaly a nyní do hor míří i její kolegyně.

Foto: Laura Dahlmeierová (Autor: Jiří Zaňát)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *