Home > Téma > 10 zajímavostí o Martinu Fourcadovi

10 zajímavostí o Martinu Fourcadovi

Martin Fourcade

Už 6 let vládne Martin Fourcade světovému biatlonu. Za tu dobu už prošla životní dráha 28letého Francouze pod lupou, ale i tak vás možná některé zajímavosti překvapí.

1) O 4 roky starší Simon není jediným sourozencem Martina Fourcada. Mají ještě jednoho bratra. Brice je o 2 roky mladší než Martin.

2) Otec Martina Fourcada Marcel byl původně plaveckým instruktorem v Perpignanu u Lvího zálivu, pak ale pracoval v Pyrenejích jako horský průvodce. Odtud pramení vřelý vztah Martina k horám.

3) Martin si vzal za manželku určitelku Hélène. V alpském Villard-de-Lans vychovávají dcery Manon (narozena v roce 2015) a Inès (narozena letos).

4) S biatlonem začal jako patnáctiletý v roce 2003, ale už o rok později s ním chtěl praštit. Zimu trávil v Villard-de-Lans, kde se věnoval biatlonu, zatímco jeho přátelé a přítelkyně byli v pyrenejské vesničce Font Romeu. Martin se vrátil do Pyrenejí a zkoušel triatlon, ale po chvilce se vrátil k biatlonu.

5) V roce 2005 začal v Prémanonu spolupracovat s trenérem Stéphanem Bouthiauxem a o dva roky později i se Siegfriedem Mazetem. S oběma se později setkal u národního týmu.

6) Fourcade je známý pro svou vznětlivou povahu. V roce 2013 v Annecy jel Švéd Lindström příliš blízko za Fourcadem a přišlápl mu lyže. Francouz se po něm ohnal hůlkou a zlomil mu tím tu jeho. Hned si ale uvědomil, že to přehnal a dal Lindströmovi svoji hůl.

7) I když z Norska pochází jeho největší konkurenti, tak Martin Fourcade tuto zemi miluje. Před sezónou 2015/2016 si splnil sen a nějakou dobu žil v Oslu s manželkou Hélène. Mimo jiné trénoval i se svým kamarádem Tarjeim Bøm.

8) Fourcade třikrát nakoukl i do Světového poháru běžců. V roce 2012 byl v Gällivare 48. na volné patnáctce. O tři roky později skončil 95. v kvalifikaci klasického sprintu v Kuusamu a 22. na volné desítce. Získal tak 9 bodů

9) Zbraň Martina Fourcada pochází z dílny Francka Badioua, olympijského medailisty ve střelbě vzduchovkou. Badiou se zároveň před minulou sezónou stal střeleckým koučem francouzské reprezentace, když nahradil Siegfrieda Mazeta.

10) Martin Fourcade je bezpochyby nejsledovanějším francouzským lyžařem na sociálních sítích. Na Facebooku ho sleduje více než 412 000 lidí, na Instagramu 224 000 a na Twitteru 191 224.

Foto: Martin Fourcade (Autor: Jiří Zaňát)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *