Home > Téma > 5 nejlepších momentů kariéry Veroniky Zvařičové

5 nejlepších momentů kariéry Veroniky Zvařičové

Veronika Zvařičová

Její kariéru poznamenalo hned několik nešťastných momentů. Veronika Zvařičová se však nenechala zlomit, a tak po uplynulé sezóně, která pro ni byla tou poslední, může vzpomínat především na ty pěkné okamžiky. Připomeňme si pět z nich.

1) Bronzový finiš

Bronz štafety žen ze závodu Světového poháru v Ruhpoldingu v roce 2013 byl jedním z nejpřekvapivějších úspěchů v historii českého biatlonu. Veronika Zvařičová se pod něj podepsala z pozice finišmanky.

Veronika Vítková a Gabriela Koukalová odvedly na prvních dvou úsecích skvělou práci, stejně jako juniorka Kristýna Černá na třetím. Zvařičová vyrážela na poslední úsek jako šestá, ale díky skvělému běhu v závěru překonala i slavnou Němku Henkelovou a projela cílem jako třetí.

2) Zlato mezi juniorkami

Český biatlon má v držení sedm zlatých medailí z mistrovství světa juniorů a jen jednu ze štafety. Na tento unikát dosáhlo v Canmore v roce 2009 trio Vítková, Zvařičová a Koukalová.

Na Veroniku Zvařičovou tehdy zbyl druhý úsek. Od jmenovkyně Vítkové dostala luxusní 43sekundový náskok, který ještě o 9 sekund zvýšila. Finišmanka Koukalová, mimochodem velká kamarádka Zvařičové, už vítězství nemohla pustit.

Veronika ZvařičováFoto: Veronika Zvařičová (Autor: Jiří Zaňát)

3) Úspěšný debut na MS

Sotva vstřebala únavu ze zlatého juniorského šampionátu, tak už Zvařičová mířila do jihokorejského Pchjongčchangu, kde ji čekal debut na dospěláckém Mistrovství světa.

Místo pouhého sbírání zkušeností proměnila svůj první závod, sprint, ve fantastickou 22. příčku. Ani jednou nechybovala a nechala za svými zády jména jako Mäkäräinenová, Vi. Semerenková, Dorinová Habertová či Domračevová.

4) Dlouho očekávané body

Po vážné nehodě v roce 2013 nemohla Veronika dlouhou dobu najít svou někdejší formu. Na body ve Světovém poháru čekala dlouhých pět let.

Dočkala se až v olympijské sezóně 2017/18, konkrétně ve vytrvalostním závodě v Ruhpoldingu. S jednou chybou v něm obsadila 32. místo. Šlo o druhý nejlepší výsledek v kariéře, který jí pomohl ke splnění snu – k účasti na olympiádě v Pchjongčchangu.

Veronika ZvařičováFoto: Veronika Zvařičová (Autor: Petr Slavík)

5) Evropská medaile

Na Mistrovství Evropy v roce 2013 odjížděla Zvařičová nabuzená po tom, co dovedla ve Světovém poháru k bronzu ženskou štafetu. A i v bulharském Bansku na ni trenéři ukázali jako na finišmanku.

Kolegyně Landová, Johanidesová a Puskarčíková zařídily před posledním úsekem šesté místo. Pak ale přišla spanilá stíhací jízda Zvařičové, která ve finiši odolala tlaku Ukrajinky a vybojovala cenné stříbro.

Havní foto: Veronika Zvařičová (Autor: Petr Slavík)

One thought on “5 nejlepších momentů kariéry Veroniky Zvařičové

  1. „Velká Verča“ = promarněný talent českého biatlonu. Velká škoda… ALE: klobouk dolů před vůlí k návratu!!
    (P. S.: Toho hajzla, co ji „sejmul“ v Břízkách, měli zavřít, dát mu k úhradě veškeré její léčení, ušlé výdělky a na trvalo mu odebrat řidičák – to vše bez možnosti prominutí.)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *