Datum narození: 6. 2. 1996Místo narození: Hlinsko
Bydliště: xKlub: SKP Kornspitz Jablonec
Výška: xVáha: x
[aps-social id=”76″]

V domovském Hlinsku začínala Anna Tkadlecová s během na lyžích. Pak ale v Novém Městě na Moravě přičichla k biatlonu a už u něj zůstala. Jejím vzorem je Gabriela Koukalová, mimo biatlon vzhlíží k Jaromíru Jágrovi. Studuje trenérství na Masarykově univerzitě v Brně. Ve volném čase ráda poslouchá hudbu.

Kariéra

2012/2013

Mezinárodní kariéra začala na Mistrovství světa juniorů v rakouském Obertilliachu. Ve sprintu dorostenek skončila 70., ve vytrvalostním závodě 74.

2014/2015

Na Mistrovství Evropy juniorů v Otepää zůstala v páté desítce, na Mistrovství světa juniorů v Raubiči si vedla o poznání lépe. V dorostenecké kategorii brala nejlépe 19. příčku.

2015/2016

Premiéru v IBU Junior Cupu proměnila ve sprintu v Obertilliachu ve 14. místo, v Martellu byla dokonce pátá. Na Mistrovství světa juniorů v Cheile Gradistei už startovala v juniorské kategorii, nejlépe byla 38.

2016/2017

V létě byla členkou zlaté juniorského mixu na Mistrovství světa v letním biatlonu v Otepää. V IBU Cupu debutovala 44. příčkou, jinak závodila stále mezi juniorkami. Na IBU Junior Cupu v Pokljuce obsadila 15. příčku ve sprintu a 5. se smíšenou štafetou.

2017/2018

Už absolvovala takřka celou sezónu v IBU Cupu. Ve třetím závodě v Lenzerheide brala první body za 35. místo. Na konci sezóny si v Rusku posunula maximum na 28. příčku, tam ale startovalo pouze 30 závodnic.

2018/2019

Na prosincových závodech IBU Cupu sbírala pravidelně body a ve sprintu v Obertilliachu skončila dokonce dvanáctá. Zlepšenou formu ukázala i po Novém roce. V Lenzerheide byla čtvrtá se smíšenou štafetou. Na Mistrovství Evropy v Raubiči brala ve vytrvalostním závodě 19. příčku a sezónu orámovala životní 9. pozicí v Martellu.

Poslední aktualizace: 31. 12. 2019