Home > Téma > Biatlon v roce 2018: Olympiáda a dvakrát Nové Město na Moravě

Biatlon v roce 2018: Olympiáda a dvakrát Nové Město na Moravě

Vysočina Arena

Rok 2018 bude pořádné nabitý. V únoru se můžeme těšit na Zimní olympijské hry, v srpnu a v prosinci elita zavítá i do Nového Města na Moravě. Čekají nás také velmi zajímavé souboje o křišťálové glóby.

Jedna z nejdůležitějších událostí přijde zřejmě už v polovině ledna. Gabriela Koukalová má ohlásit, zda se zúčastní olympiády. Je také otázkou, zda naskočí do jednoho ze tří lednových Světových pohárů. Tradičně se pojede v Oberhofu, v Ruhpoldingu a v Antholzi.

Zimní olympijské hry v Pchjongčchangu startují pro biatlonistky 10. února sprintem, o den později se představí i muži. Poslední závod, štafeta mužů, se pojede 23. února. Opět se bude bojovat o 11 medailových sad, z nichž Češi před čtyřmi lety ukrojili šest medailí.

Těsně po olympijských hrách dostanou prostor i nejlepší mladí biatlonisté a biatlonistky světa. Pojede se totiž Mistrovství světa juniorů v Osrblie. Markéta Davidová se bude loučit s juniorskou kategorií a opět bude patřit k favoritkám.

V březnu bude finišovat Světový pohár. Nejprve přijde Kontiolahti, pak Oslo a nakonec Ťumeň. Zatím není jasné, kdo všechno do Ruska pojede. Třeba Kanaďané už ohlásili, že ne. Podobné myšlenky měli v hlavě i Češi.

Ruští fanoušci uvidí dost možná boj o velké křišťálové glóby až posledního závodu, jak napovídá současná situace. Martin Fourcade má na Johannese Thingnese Bøho náskok pouhých 20 bodů. Anastasia Kuzminová dokonce vede před Justine Braisazovou jen o 6 bodů. Slovenka by mohla slavit triumf v domácím prostředí, narodila se totiž právě v Ťumeni.

Od biatlonu si neodpočineme ani v létě. Na konci prázdnin, 24. až 26. srpna, se v Novém Městě na Moravě uskuteční Mistrovství světa v letním biatlonu. Když se na Vysočině šampionát konal před sedmi lety, tak u toho byly i největší české hvězdy.

Na start zimní sezóny 2018/2019 si pak budeme muset počkat o trochu déle. Slovinská Pokljuka bude hostit úvodní závody až na začátku prosince. Tradiční Östersund se kvůli pořádání Mistrovství světa přesunul na březen.

Druhý díl se podle zvyklostí uskuteční v rakouském Hochfilzenu a potom se opět přihlásí o slovo Nové Město na Moravě. Vysočina Areně připadl předvánoční termín, závodit by se mohlo od 19. do 22. prosince, tedy netradičně do soboty.

Foto: Vysočina Arena (Autor: Petr Zbranek)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *