Home > Novinky > Bude Bjørndalen pokračovat i po Olympiádě? Všechno je možné, říká

Bude Bjørndalen pokračovat i po Olympiádě? Všechno je možné, říká

Ole Einar Bjørndalen

Olympijské hry v Pchjongčchangu a konec kariéry? Tato rovnice nemusí platit pro v té době již 44letého Oleho Einara Bjørndalena. Norský fenomén promluvil pro norský deník Aftenposten i o tom, co mu přineslo otcovství.

Věk není tak důležitý

Když se stal v Soči ve 40 letech olympijským vítězem ve sprintu, tak ho opěvoval celý svět. Následně přidal ještě jedno zlato se smíšenou štafetou, celkově osmé olympijské ve své kariéře. Nyní nikdo nepochybuje o tom, že by Ole Einar Bjørndalen mohl získat cenný kov i na svých sedmých hrách v roce 2018. Mohl by to být stylový konec kariéry nejúspěšnějšího biatlonisty všech dob. Ale také nemusel.

„Vše je teď jen o Olympiádě. Podřídil jsem jí letošní sezónu. Teď nepřemýšlím dál než směrem k Pchjongčchangu, ale všechno je možné,“ navnadil Ole fanoušky.

Ale bylo by v silách Bjørndalena udržet se v nabitém norském týmu i přes velmi pokročilý sportovní věk? Vždyť by během poolympijské sezóny oslavil už 45. narozeniny. „Věk není tak důležitý. Důležitější je motivace a to, že děláte všechno potřebné pro to, abyste drželi krok se světovou špičkou,“ myslí si norský kouče Egil Kristiansen.

Lepší pohled na svět

Nový impuls dala Olemu i prvorozená dcera Xenie, kterou na začátku října minulého roku přivedla na svět jeho manželka Darja Domračevová. Už to není jen ten pověstný perfekcionalista, který obětuje sportu veškerý svůj čas.

„Otcovství mi dalo lepší pohled na svět. Dobře teď můžu vidět rozdíl mezi biatlonem a zbytkem života. Rozšířil jsem si obzory v tom, co život znamená.“

Kromě radostí přináší role otce i více povinností a celkově větší zápřah. I s tím se oba manželé zatím dokážou vypořádat. Upravují tréninkové plány tak, aby mohli být všichni spolu. Před sezónou se například připravovali v Norsku, v Hochfilzenu bydlí spolu s běloruským týmem.

„Musíte více plánovat. Není to jednoduché. Jsem rád, že mám dítě až teď. Mám víc zkušenosti a dokážu si život jako otec lépe zorganizovat,“ uzavírá Nor.

Zdroj: Aftenposten.no
Foto: Ole Einar Bjørndalen (Autor: Martin Kaděrka)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *