Home > Rozhovory > Byl jsem úplně koženej, přiznal Krčmář. Náš nejlepší finišman, chválil Rybář

Byl jsem úplně koženej, přiznal Krčmář. Náš nejlepší finišman, chválil Rybář

Michal Krčmář

V třetí místo už nevěřil, ale nakonec ho Michal Krčmář vybojoval „strašně jednoduše“. Skvělý český den v Ruhpoldingu podtrhla i druhá Gabriela Koukalová, kterou náročný program hodně vyčerpal. Přečtěte si poslední ohlasy z pátého dílu Světového poháru.

„V cíli nekladl vůbec žádný odpor.“

Martin Fourcade: „Každý takový závod mě o kousek přiblíží rekordní 12. výhře. Už potřebuji jen dva. Zní to jednoduše, ale nebude to lehké. Dnes jsem nerozuměl druhé střelbě (dvě chyby). Musím si o tom promluvit s koučem. Skoro mě to stálo vítězství. Trochu mě to mrzí, ale v Antholzi se to pokusím vylepšit.“ (ledauphine.com)

Emil Hegle Svendsen: „Byl jsem ztvrdlý jako nikdy. Trochu to přetrvává od chřipky, co jsem měl o Vánocích. Myslím, že to jen ten kousek, co mi teď ještě chybí.“ (NRK)

Michal Krčmář: „Byl jsem úplně koženej. Najednou jsem se objevil dole pod kopcem za ním kousek a viděl jsem, jak se úplně zlomil. Tak jsem to zkusil a on v cíli nekladl vůbec žádný odpor. Bylo to strašně jednoduchý. Cítil jsem, že nejedu úplně limit, cítil jsem třetí místo.“ (ČT sport)

Ondřej Rybář: „Chvíli to vypadalo, že je to dost daleko na to, aby to Michal zkusil. Ale momentálně je Krčmář náš nejlepší finišman, v tomto závodě to ukázal.“ (ČT sport)

„Měla jsem v patách ďábla.“

Kaisa Mäkäräinenová: „U biatlonu nikdy nevíte, co se stane. Závod sledovalo hodně lidí, cítila jsem velkou podporu. Naopak jsem necítila žádný tlak, jen jsem se pokoušela užít si osamocenou střelbu a tribuny mě při tom podporovaly.“ (IBU)

Gabriela Koukalová: „Musím říct, že síly mi chyběly opravdu natolik, že jsem si vůbec nebyla schopná uvědomit, jak kdo střílí. Do prvních informací na střelnici jsem vůbec nevěděla, jak kdo jede, jestli je někdo za mnou přede mnou, vůbec jsem neměla dneska žádný nadhled. Jsem ráda, jak to dopadlo.“ (Český rozhlas)

Marie Dorinová Habertová: „Jsem šťastná, měla jsem totiž v patách ďábla. Nechtěla jsem, aby mě na konci dojela (Dahlmeierová), snažila jsem se držet rozestup. A chyby na střelnici? Ty na stojce byly těsné, chybělo málo. Teď mě čeká Antholz, kde se mi nikdy nedařilo.“ (ledauphine.com)

Laura Dahlmeierová: „Jsem absolutně KO, naprosto vyčerpaná. Na konci jsem zkusila všechno, ale už to nešlo výše, protože jsem vydala síly už předtím.“ (ARD)

Foto: Michal Krčmář (© Georges Ménager, pod licencí BY-NC-ND)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *