Home > Rozhovory > Byla to má odpověď Emilovi, vysvětloval Fourcade gesto z poslední střelby

Byla to má odpověď Emilovi, vysvětloval Fourcade gesto z poslední střelby

Martin Fourcade

Tahle sezóna stojí zato. Martin Fourcade je pod palbou trojice Norů, ale zatím si vede dobře. Vyhrál první dva závody roku 2018 a utíká Johannesu Bøovi. Ani velká rivalita však nebrání přátelským vztahům.

První kolo stíhacího závodu v Oberhofu objeli Martin Fourcade, Johannes Thingnes Bø a Emil Hegle Svendsen spolu. Norové ale nechtěli Francouzovi střídat.

„Rozhodl jsem se, že neodstartuji tak rychle jako obvykle. Věděl jsem, že se Johannes bude chtít dostat za má záda. Nejel jsem v úvodu na plný plyn,“ prozradil Fourcade svou taktiku.

Na poslední střelbě už ale měl Martin dost času na to, aby se po páté trefě otočil ke svým soupeřům, chvilku je pozoroval a pak vítězoslavně odjel. Důvodem ale nebyl fakt, že mu Norové nechtěli střídat. Bylo za tím něco jiného.

„Odpovím diplomaticky. Emil říkal norskému tisku, že se Norů bojím. Chovám k nim hodně respektu, ukázali mi, jak jsou dobří. Můžou mě porazit v každém závodě, ale nebojím se jich, stejně jako se oni nebojí mě. Byla to má odpověď Emilovi,“ vysvětlil Fourcade na tiskové konferenci.

Pak se otočil k vedle sedícímu Tarjeimu: „Je má odpověď dostatečná?“

„Velmi dobrá odpověď,“ smál se starší z bratrů, který si dnes dojel pro třetí místo.

Na druhé příčce skončil Johannes, na vítěze mu nakonec scházelo jen šest sekund. „Kdyby zůstal stát o dvě sekundy déle, tak ho možná doženu,“ dodal také dobře naladěný Johannes Bø.

Dnes to byl celkově den dvou rodinných klanů, Simon Fourcade totiž vyhrál IBU Cup v Osrblie. „Teď čekáme na Simona, až se vrátí do Světového poháru a pak to bude rodinný souboj na olympiádě,“ řekl Tarjei Bø.

Zároveň byl na oko naštvaný. „Je hezké, když jsme oba na pódiu. Jediný problém je, že mě Johannes vždycky porazí. Pro velkého bráchu to není moc dobré, musím se zlepšit. Nemáte pro mě nějaké tipy? Sledujete biatlon deset let, nic nemáte?“ otáčel se Tarjei k novinářům.

Souboje Fourcada s Nory baví, stejně jako jejich přátelské pošťuchování mimo trať. Zítra ve štafetě však k pokračování nedojde. Jak Martin Fourcade, tak Johannes Thingnes Bø budou šetřit síly. A pak to zase v Ruhpoldingu rozbalí.

Foto: Martin Fourcade (Autor: Petr Zbranek)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *