Home > Novinky > Češi míří za prvním sněhem. I s Gabrielou Koukalovou

Češi míří za prvním sněhem. I s Gabrielou Koukalovou

Gabriela Koukalová

Měsíc před startem Světového poháru přicházejí z českého tábora dobré zprávy. Reprezentace úspěšně absolvovala dvoutýdenní soustředění ve slovinské Pokljuce a nyní míří do finské Imatry. Tam už se objeví i Gabriela Koukalová.

Dobré zprávy z Pokljuky

Soustředění v Pokljuce, to už je u českých biatlonistů tak trochu klasika. Nevynechali ho ani letos. Tedy s výjimkou Gabriely Koukalové, která se kvůli vleklým zdravotním problémům připravovala individuálně.

A jak to vypadá s dalšími marody?

Eva Puskarčíková už dala do pořádku pohmožděné rameno, které ji dva měsíce omezovalo v tréninku. „Částečně jsem i potom mohla sportovat, ale byl to takový trénink-netrénink. Na kolečkových lyžích jsem třeba běhala jen s jednou holí,“ popisuje svá úskalí česká biatlonista. Podle Zdeňka Vítka je na tom Puskarčíková dobře a dělá pokroky. Víc ukážou až závody.

Ondřeje Moravce od jara trápí infekce jater, ale už může normálně trénovat s ostatními biatlonisty. A jeho tělo reaguje na zátěže velmi dobře. „Ondra už zvládne zátěž kolem osmdesáti procent, je na dobré cestě, ale nechceme nic uspěchat,“ komentuje aktuální stav svého svěřence kouč Michael Málek.

Adama Václavíka zase v srpnu potkala nepříjemnost v podobě zlomené lýtkové kosti. Po operaci dostal dlahu, která mu umožňovala jen omezený pohyb. Na druhou stranu měl víc času třeba na suchou střelbu. A postupně přidával i další aktivity. „Jakmile jsem se zahodil berle, odjel jsem na několik dnů do Řecka. Teplo a slunce mi dodaly hodně energie,“ pochvaluje si mladý český biatlonista.

Na Pokljuce už Václavík naplno trénoval, a i proto je kouč Málek optimistický: „Tréninkový výpadek se ještě projevuje, a tak Adamovy dávky korigujeme, ale po téměř dvou měsíční pauze na tom není špatně.“

Za prvním sněhem i s Koukalovou

Po Pokljuce měli Češi zamířit do Oberhofu, aby mohli využít tamní lyžařský tunel. Místo toho ale míří za prvním sněhem do finského střediska Imatra.

„Mají tam novou střelnici a v tuto chvíli již připravený 4,5 km dlouhý lyžařský okruh,“ přibližuje Ondřej Rybář to, co ve Finsku čeká na české reprezentanty. Doma zůstávají jen Matěj Krupčík, Jakub Procházka, Ondřej Šantora a Tomáš Vojík.

Ve Finsku bude s týmem konečně i Gabriela Koukalová, byť dorazí zhruba o dva dny později. Na úplný jásot to ale zatím není. „Gabriela bude mít nadále svůj tréninkový režim uzpůsobený tomu, co zdraví dovolí,“ sdělil deníku Aktuálně.cz mluvčí biatlonového svazu Tomáš Hermann.

Koukalovou od začátku léta trápí lýtkové svaly a není vůbec jisté, jestli stihne úvodní závody Světového v poháru v Östersundu.

V Imatře Češi zůstanou 10 dnů, pak se vrátí do Česka, aby před startem sezóny ještě jednou odletěli do Finska. Zatím není jasné, jestli bude závěrečné soustředění ve Vuokatti, nebo opět v Imatře.

Zdroje: biatlon.cz, sport.aktualne.cz
Foto: Gabriela Koukalová (Autor: Jiří Zaňát)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *