Home > Téma > Cílová rovinka: Světový pohár v Ruhpoldingu 2016 #1

Cílová rovinka: Světový pohár v Ruhpoldingu 2016 #1

Cílová rovinka

Cílová rovinka

České medaile, statistické zajímavosti či spousta nemocných. Ruhpolding plnohodnotně nahradil zrušené závody v Oberhofu.

Hvězdy

Norové

Píše se rok 2009 a Norové na Mistrovství světa v Pchjongčchangu obsadili první až čtvrté místo v pořadí Bjørndalen, Berger, Hanevold a Os. Na „alespoň“ kompletní pódium tak čekali skoro 7 let a dočkali se nyní ve sprintu v Ruhpoldingu, kde vyhrál Johannes Bø před bratrem Tarjeim a Emilem Hegle Svendsenem.

Sånn så pallen ut i går󾌸 Snart skal gutta ut i en superspennende jaktstart, få med deg thrilleren kl. 12:45! 15:15 er det jentenes tur.

Zveřejnil(a) Norges Skiskytterforbund dne 9. leden 2016

Martin Fourcade

Vyzyvatelů měl před startem sezóny Martin Fourcade dost, jejich seznam se ale razantně krátí. V Ruhpoldingu bral Francouz postupně čtvrté, druhé a první místo. Jeho náskok v čele Světového poháru se tak vyhoupl už na 119 bodů.

Laura Dahlmeierová

Světový pohár sice vede Gabriela Soukalová, posledním dnům ovšem vládla Laura Dahlmeierová. Fanoušky podél tratí udivovala svým zrychlením, jako by měla v nohách dynamit. Navíc ve 22 letech skvěle ustála tlak na střelnici, za což byla odměněna dvěma výhrami. O triumfu ze stíhačky rozhodla takto:

gif

Češi

Čtyři medaile z jednoho dílu Světového poháru si česká reprezentace moc často neodváží. O dvě stříbra se postarala Gabriela Soukalová, jež díky tomu o 35 bodů stále drží žlutý trikot. Konečně se ovšem činili i muži, v hromadném startu druhý Ondřej Moravec a ve stíhačce třetí Michal Šlesingr.

Čtyři české medaile z Ruhpoldingu, víc dali jen Norové. Tahle štace stála zato.

Zveřejnil(a) BiatlonMag dne 10. leden 2016

Překvapení

Sven Grossegger

Letos oslaví už třicátiny a přitom bylo jeho maximem „jen“ jedno 10. místo. To je na člena elitní rakouské reprezentace málo. Po páté pozici ve sprintu se ovšem pozice Svena Grosseggera určitě zlepšila. Třeba bude u Rakušana platit, že s přibývajícím věkem zraje.

Paulína Fialková

Byla označována za diamant slovenského biatlonu, zářné výsledky mezi dospělými však stále nepřicházely. Až teď. Třiadvacetiletá Slovenka si 15. příčkou ze sprintu vytvořila solidní pozici pro stíhačku, kde ji až chyba na poslední položce pravděpodobně připravila o bronz. I 6. pozice je ovšem pro Fialkovou životním počinem. Navíc přidala 14. místo v masáku.

Fujuko Tačizakiová

Po propadu Číňanek je tato Japonka jedinou asijskou biatlonistkou, která se pravidelně pohybuje na bodech. V Ruhpoldingu dokonce uzavřela v závodě s hromadným startem elitní desítku. Premiérová účast v TOP10 je pro ni skvělým dárkem. Zítra totiž oslaví 27. narozeniny.

Zklamání

Němečtí muži

Bez Schemppa to zkrátka nešlo. Ve sprintu a ve stíhačce domácím vládl až 9. a 15. Andreas Birnbacher. Náladu trochu vylepšilo páté místo Arnda Peiffera z hromadného startu, přesto to bylo pro náročné německé fanoušky zklamání. Vždyť třeba ve sprintu vůbec nebodovalo trio Lesser, Böhm a Doll.

Anton Šipulin

Už to vypadlo, že se muž, jenž avizoval útok na Martina Fourcada, probouzí. Šipulin se ovšem v Ruhpoldingu hodně trápil a s 28., 24. a 15. pozicí určitě spokojen nebude.

Jaroslav Soukup

Udělat pět chyb z deseti výstřelů, to je zlé. Ví to i ve sprintu 96. Jaroslav Soukup, jenž se tak musel sklonit i před chorvatskou, japonskou či korejskou vlajkou. Po delší době bude muset hodně bojovat o místo v české štafetě.

Maren Hammerschmidtová

Do sezóny vlétla tahle méně známá Němka jako uragán, její kometa však postupně upadá. Z domácího Světového poháru vytěžila pouhé dva body a to jen proto, že zkrátka v hromadném startu nemohla být horší než 30.

Co se také stalo?

Bratři, jak se patří

Kdyby existovala v biatlonu disciplína synchronizovaná střelba, tak by měla jasné favority. Takhle dokonalou symbiózu předvedli na první střelbě stíhacího závodu batři Johannes a Tarjei Bø.

gif

Biatlonový lazaret

Začátek roku 2016 se nese ve znamení zdravotních problémů. Mezi muži nemoc nepustila vůbec na start Simona Schemppa či Jakova Faka, Ole Einar Björndalen závodil jen v neděli. Z žen se nemohly ukázat Franziska Preußová, Rosanna Crawfordová či Teja Gregorinová. S „čajíčkem“ v ruce skončila i Dorothea Wiererová, leč se na tratích přeci jen představila.

Sniper Moravec

Pomalé a váhavé ležky Ondřeje Moravce? Ne. V Ruhpoldingu musel kouč Rybář svého svěřence až krotit. Český sniper zaznamenal postupně druhý, třetí a pátý nejrychlejší čas.

Dvě série Veroniky Vítkové

Mluví se o žluté Soukalové a vzestupu mužů, pozornost si ovšem zaslouží i Veronika Vítková. V Ruhpoldingu dojela ve všech třech závodech do 10. místa, čímž prodloužila dvě zajímavé série. Podívejme se na ně:

Posledních 6 závodů ve SP do 10. místa: 9. příčka, 7. příčka, 9. příčka, 7. příčka, 4. příčka, 4. příčka

Posledních 7 závodů SP v Ruhpoldingu: 9. příčka, 7. příčka, 9. příčka, 3. příčka, 8. příčka, 5. příčka, 3. příčka

Výrok týdne

„Tohle je nejlepší PR pro Mistrovství světa v Oslu, jaké můžeme mít.“ – Emil Hegle Svendsen po tom, co Norové obsadili ve sprintu kompletní pódium

Video shrnutí Jerryho Kokeshe

Výsledky Světového poháru v Ruhpoldingu #1
Disciplína Výsledky
Sprint mužů Výsledky
Sprint žen Výsledky
Stíhací závod mužů Výsledky
Stíhací závod žen Výsledky
Závod s hromadným startem mužů Výsledky
Závod s hromadným startem žen Výsledky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *