Home > Závody > Dahlmeierová poražena. Dvojnásobnou mistryní Německa je Herrmannová

Dahlmeierová poražena. Dvojnásobnou mistryní Německa je Herrmannová

Denise Herrmannová

Víkendové Mistrovství Německa v Arberu mělo překvapivou vládkyni. V nabité konkurenci dokázala zvítězit ve sprintu i ve stíhacím závodu bývalá běžkyně na lyžích Denise Herrmannová. Výhry mezi muži si podělili Benedikt Doll a Simon Schempp

Dvakrát suverénní Herrmannová

Z německé špičky chyběla jen Franziska Hildebrandová, do Arberu navíc dorazily Američanky, Švýcarky či Kaisa Mäkäräinenová. Moc lidí by asi v této konkurenci nevsadilo na to, že bude dominovat Denise Herrmannová.

Bývalá běžkyně loni debutovala v biatlonu a podle očekávání ji trápila střelba. V sobotním sprintu na to ale dala zapomenout a odstřílela dvakrát za nula. To se povedlo i Maren Hammerschmidtové a Lauře Dahlmeierové, ale na Herrmannovou bežecky neměly. Ztratily 31, resp 36 sekund. Vyrovnanou bitvu by s Herrmannovou svedla jen Kaisa Mäkäräinenová, kdyby ovšem nemusela na dvě trestná kola.

Ve stíhacím závodě, který provázalo chladné počasí s deštěm, nemohla Laura Dahlmeierová pro výhru udělat víc. Trefila všech 20 terčů, ale přesto to nestačilo na Denise Herrmannovou. Ta se i přes tři chyby udržela o 43,4 sekundy na prvním místě. Přes minutu a půl už ztrácely třetí Kaisa Mäkäräinenová a čtvrtá Nadine Horchlerová.

Výsledky sprintu žen
Výsledky stíhacího závodu žen

Remíza Dolla se Schemppem

I závody mužů zpestřili svou účastí Američané, Švýcaři a také Belgičané. Stupně vítězů ale zůstaly po oba dny německé, byť k nim měl ve sprintu čtvrtý Švýcar Mario Dolder blízko.

Ve sprintu mužů se nenašel nikdo, kdo by odstřílel čistě. Díky tomu mohl Benedikt Doll i s bilancí 1+1 zvítězit o 17,6 sekundy před Matthiasem Dorferem. Ten udělal jednu nepřesnost. Simonu Schemppovi zhatily myšlenky na zlato tři trestné okruhy. Útěchou mu byl alespoň bronz.

Stíhací závod už Schemppovi vyšel mnohem lépe. Z 20 ran nenašla cíl jen jediná, což mu zaručilo pohodlný triumf. Druhý Erik Lesser na něj ztratil minutu a 14,5 sekundy. Posun ze 7. místo až ke stříbru se mu povedl díky slušné střelbě, chyboval jen dvakrát. Naopak Doll tentokrát vyrobil čtyři chyby a musel se spokojit s bronzem.

Výsledky sprintu mužů
Výsledky stíhacího závodu mužů

Foto: Denise Herrmannová (Autor: Marcus Cyron, pod licencí BY-SA)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *