Home > Novinky > Dahlmeierová vynechá v Oberhofu dva závody, Preußová nepojede vůbec

Dahlmeierová vynechá v Oberhofu dva závody, Preußová nepojede vůbec

Laura Dahlmeierová

Minimálně sprint a stíhací závod v Oberhofu budou bez Laury Dahlmeierová. Vedoucí žena Světového poháru by se měla po dohodě s trenérem představit až v nedělním závodě s hromadným startem. Němcům bude chybět i Franziska Preußová, jiní se naopak do áčka vrací.

„Společně s Laurou jsme se po zkušenostech z minulých let rozhodli, že v Oberhofu neabsolvuje kompletní program. Předpokládáme, že nastoupí až v nedělním hromadném startu. První tři Světové poháry pro ni byly extrémně vyčerpávající a víme, že potřebuje během sezóny pár přestávek navíc, aby i ve zbývajících závodech předváděla kvalitní výkony,“ vysvětloval dobrovolnou pauzu trenér Němek Gerald Hönig.

„Samozřejmě to není lehké rozhodnutí, když vede Světový pohár, ale společně s Laurou jsme si jistí, že to bude dobrá investice směrem k dalších závodům a Mistrovství světa,“ věří Hönig. Rozhodnutí podtrhují i slova Laury Dahlmeierové o plánech pro letošní sezónu. „Mým největším cílem je Mistrovství světa v Hochfilzenu. Tam bych chtěla být 100% fit.“

Kvůli nemoci se v Oberhofu vůbec nepředstaví Franziska Preußová. Chybět bude také Denisa Herrmannová, která zatím ve Světovém poháru příliš nepřesvědčila. Nyní dostanou šanci sestry Horchlerovy.

Kouč mužů Mark Kirchner zase dá šanci Florian Grafovi, který si o nominaci řekl skvělými výkony v IBU Cupu. Nahradí mladého Matthiase Dorfera. V sestavě naopak zůstává Matthias Bischl. Kirchner ho chce s výhledem na Mistrovství světa ještě otestovat.

Německá nominace pro Oberhof

Ženy: Laura Dahlmeierová (jen hromadný start), Miriam Gössnerová, Maren Hammerschmidtová, Franziska Hildebrandová, Vanessa Hinzová, Karolin Horchlerová, Nadine Horchlerová

Muži: Matthias Bischl, Benedikt Doll, Florian Graf, Erik Lesser, Arnd Peiffer, Simon Schempp

Zdroj: deutscherskiverband.de
Foto: Laura Dahlmeierová (© Sean Rowe, pod licencí BY-NC-ND)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *