Home > Novinky > Dvě Francouzky ukončily kariéru. K několika loučení může dojít i v zámoří

Dvě Francouzky ukončily kariéru. K několika loučení může dojít i v zámoří

Coline Varcinová

S francouzským týmem už se dříve rozloučili Marie Dorinová Habertová a Jean-Guillaume Béatrix, teď se přidaly Coline Varcinová a Lena Arnaudová. Hromadné odchody se týkají i zámořských zemí.

Konec dvou mladých Francouzek

Dvojnásobná juniorská mistryně světa Lena Arnaudová nezvládla přechod mezi dospělé. S kariérou se loučí už ve 21 letech. „Ke konci mě přivedlo několik důvodů. Jednak to byly výsledky, které nebyly takové, jaké bych očekávala. A pak tlak, kvůli kterému jsem si závody nemohla užít. Chci se věnovat něčemu jinému, ale samozřejmě mi v paměti zůstanou krásné biatlonové zážitky,“ uvedla Arnaudová na svém Facebooku.

Sociální sítě využila pro oznámení svého konce i Coline Varcinová. Ještě před třemi lety to přitom vypadalo, že nyní pětadvacetiletá biatlonistka je budoucností francouzského biatlonu. Stala se mistryní Evropy a v Novém Městě na Moravě si dojela pro životní osmé místo.

„Potkala jsem úžasné lidi, cestovala, získala nezapomenutelné zážitky, dospěla. Je ale čas vrhnout se na věci, které jsem devět let kvůli biatlonu zanedbávala,“ vysvětlovala své rozhodnutí Varcinová.

Skončí velká americká a kanadská jména?

Americký biatlon už se musel vypořádat se ztrátou Lowella Baileyho a Tima Burkea, teď se přidal Russell Currier. Třicetiletý biatlonista se většinou pohyboval na hraně Světového poháru a IBU Cupu, nejlépe byl v sezóně 2011/12 dvakrát šestý.

Server Fasterskier.com navíc přinesl informaci o tom, že o konci kariéry uvažují i Clare Eganová a především Susan Dunkleeová, americká jednička posledních let.

S kanadskou kombinézou už se rozloučila pětadvacetiletá Julia Ransomová. Následovat by ji překvapivě ale mohli i snoubenci Brendan Green a Rosanna Crawfordová. Chtějí si po sezóně sednout a vše probrat. Roli může hrát i to, že biatlon v Kanadě finančně strádá.

Rosanna CrawfordováFoto: Rosanna Crawfordová (Autor: Jiří Zaňát)

Zdravotní problémy ženou myšlenky na konec do hlavy Megan Tandyové a Nathanu Smithovi. Stříbrný medailista z Mistrovství světa 2015 se už dvě sezóny spíš léčí než závodí.

Hlavní foto: Coline Varcinová (Autor: Marcus Cyron, pod licencí BY-SA)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *