Home > Novinky > Dvojité německé loučení. Kariéru končí Bischl a Willeitner

Dvojité německé loučení. Kariéru končí Bischl a Willeitner

Matthias Bischl

Počet loučících se německých biatlonistů vzrostl na tři. Po Florianu Grafovi se rozhodli ukončit kariéru i Matthias Bischl a Michael Willeitner.

Matthias Bischl, kterému bude v květnu 30 let, nedostal v uplynulé sezóně ani jednu šanci na mezinárodní scéně. Své nejlepší období zažil před rokem, kdy dojel mimo jiné 16. v závodě Světového poháru v Ruhpoldingu. Výš se v kariéře nedostal.

„Bylo by nejkrásnější skončit, když jste na vrcholu. Ve skutečnosti to tak ale vždy není. Po dlouhém a pečlivém zvažování jsem se rozhodl ukončit kariéru. Ohlížím se za 15 lety plných nezapomenutelných zážitků, úspěchů, zajímavých lidí, cestování, přátelství, ale také porážek,“ napsal Bischl na své facebookové stránce s tím, že na sport ani v budoucnu nezanevře.

Sedmadvacetiletý Michael Willeitner na sebe upozornil v roce 2015, když se v létě překvapivě stal dvojnásobným mistrem Německa. Po úspěších v IBU Cupu v sezóně 2016/2017 byl pozván do Světového poháru, ale vydržel jen tři závody. Jeho kariérním maximem je 38. místo z Ruhpoldingu.

Uplynulý ročník strávil Willeitner v IBU Cupu, ze kterého ovšem po sérii nepovedených výsledků vypadl. Teď Němec oblékne policejní uniformu.

Zdroj: biathlon-news.de
Foto: Matthias Bischl (Autor: Marcus Cyron, pod licencí BY-SA)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *