Home > Novinky > Exmistryně světa Bachmannová kvůli operaci zřejmě přijde o celou sezónu

Exmistryně světa Bachmannová kvůli operaci zřejmě přijde o celou sezónu

Tina Bachmannová

Tina Bachmannová

Foto: Tina Bachmannová (Autor: Günter Hentschel pod licencí BY-ND)

Letos v lednu se po nemoci vrátila k závodění, teď ji ovšem čeká další pauza. Exmistryně světa Tina Bachmannová musí na operaci zad, a tak to vypadá, že ji německý tým bude v nové sezóně postrádat.

Je pravděpodobné, že dvojnásobná mistryně světa ze štafet bude muset vynechat celou sezónu. Devětadvacetiletá závodnice se totiž musí podrobit operaci meziobratlové ploténky.

„Nesmírně mě to mrzí, je to téměř tragédie,“ sdělil Saským novinám trenér Němek Gerard Hönig.

Na zářijovém Mistrovství Německa se stihla Bachmannová zúčastnit jen jednoho závodu, než ji přemohly silné bolesti. Nejprve byla nasazena konzervativní léčba, ale nezabrala, a tak je operativní zákrok nezbytný.

Samotná biatlonistka nese tuto situaci velmi těžce: „Proč se tohle musí stát zrovna mně, proč právě na začátku sezóny po tvrdé letní přípravě? Jsem strašně naštvaná a zklamaná.“

Osud si s Tinou Bachmannovou opravdu ošklivě zahrává. Vždyť se teprve v lednu tohoto roku na závodech Světového poháru doma v Oberhofu těšila z návratu k závodění po tom, co dlouho bojovala se syndromem vyhoření. Nyní bude potřebovat opravdu pevnou vůli, aby se znovu dokázala vrátit ke svému milovanému sportu.

Zdroje: tina-bachmann.de, sid.de

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *