Home > Novinky > Francouze bude trénovat mistr světa v běhu na lyžích. Mění se i další trenéři

Francouze bude trénovat mistr světa v běhu na lyžích. Mění se i další trenéři

Martin Fourcade

Francouzům se podařilo sehnat hvězdnou náhradu za dlouholetého trenéra mužů Stéphana Bouthiauxe. Martina Fourcada a spol. bude trénovat mistr světa v běhu na lyžích Vincent Vittoz. A nejde o zdaleka jedinou změnu u francouzského týmu.

Stéphan Bouthiaux trénoval Francouze 11 sezón, ale po skončení olympijského cyklu už cítíl, že se musí posunout někam dál. Jeho místo zaujme 42letý Vincent Vittoz.

Vynikající běžec na lyžích patřil k největším soupeřům Lukáše Bauera a na rozdíl od českého reprezentanta se v roce 2005 dočkal titulu mistra světa. Dosud trénoval francouzské běžce do 23 let, ale několikrát spolupracoval i s Martinem Fourcadem.

Vittoz by měl utvořit duo se střeleckým koučem Patrickem Favrem, který do teď vedl italské biatlonistky. Angažmá u francouzských mužů by si měl ještě o sezónu prodloužit dosavadní střelecký trenér Franck Badiou, nově v roli asistenta.

Změny přicházejí i u žen. Loučí se duo Julien Robert a Jean-Paul Giachino. Francouzky má nově vést Frédéric Jean spolu se střeleckým koučem Vincentem Porretem. Tito dva muži stojí mimo jiné za vzestupem Émiliena Jacquelina a Antonina Guigonnata.

Zdroje: SkiChrono
Foto: Martin Fourcade (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *