Home > Novinky > Groß byl potvrzen jako trenér Rakušanů. Nového trenéra mají i ženy

Groß byl potvrzen jako trenér Rakušanů. Nového trenéra mají i ženy

Ricco Groß

Už je to oficiální. Němec Ricco Groß podepsal smlouvu s Rakouským lyžařským svazem a stal se trenérem mužského týmu. Nového trenéra má i výběr žen.

Čtyřnásobný olympijský vítěz začal trenérskou dráhu v roce 2010 jako asistent u německých žen. Od roku 2015 trénoval ruské muže, ale nyní mu nebyla nabídnuta nová smlouva. Zájem rakouské strany byl navíc enormní.

„Pro naši vlajkovou loď, mužský tým, je Ricco velkým obohacením. Jako biatlonista byl velmi úspěšný a v posledním letech se ukázal i jako dobrý trenér,“ těší Markuse Gandlera, sportovního ředitele pro biatlon a běh na lyžích.

Ricco Groß bude mít k dispozici šestičlenný tým ve složení Julian Eberhard, Tobias Eberhard, Simon Eder, Dominik Landertinger, Felix Leitner a Daniel Mesotitsch. Posledně jmenovaný přitom oslaví v květnu už 42. narozeniny, mohl by tak být otcem 21letého Leitnera.

Daniel MesotitschFoto: Daniel Mesotitsch (Autor: Petr Slavík)

„Moc se na tuto práci těším. Rakouský tým v poslední době trochu ustoupil ze stínu. Teď jde o to naplno využít potenciál zkušeného týmu a dostat na špici mladé biatlonisty v čele s Felixem Leitnerem. Naším cílem je samozřejmě opětovný zisk šesti startovních míst ve Světovém poháru,“ říká 47letý Groß. Ke splnění cílu bude muset dostat rakouské muže ze šestého místa v poháru národů alespoň na páté.

O poznání menší ambice budou mít ženy. Do dalšího olympijského cyklu je povede Walter Gapp, který se dosud staral o mužskou rezervu.

Složení rakouské reprezentace pro sezónu 2018/19

Zdroj: ÖSV
Hlavní foto: Ricco Groß (Autor: Miho/Wikipedia, pod licencí BY_SA)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *