Home > Závody > Herrmannová dál září. Na německém šampionátu se vedlo i Wiererové

Herrmannová dál září. Na německém šampionátu se vedlo i Wiererové

Denise Herrmannová

Denise Herrmannová opanovala Mistrovství Německa v biatlonu na kolečkových lyžích. V Ruhpoldingu o víkendu dokonala zlatý hattrick a to ještě zvítězila v pátečním vloženém běhu na na 6 kilometrů.

Herrmannová nejrychlejší běžkyní

Program Mistrovství Německa v biatlonu zpestřily čistě běžecké závody, za které se však neudělovaly tituly. U žen nebylo překvapením, že trať 6 kilometrů dlouhou zvládla nejrychleji bývalá běžkyně na lyžích Denise Herrmannová. Zvlášť když na startu scházela Laura Dahlmeierová.

O 6,3 sekund za Herrmannovou zaostala Italka Dorothea Wiererová. S větší odstupem následovaly další dvě Italky Federica Sanfilippová a Lisa Vittozziová. Pátá skončila druhá z Němek Franziska Hildebrandová a šestá Vanessa Hinzová.

Mužům na 10 kilometrech vládl běžec na lyžích Andreas Katz. Druhý Simon Schempp na něj ztratil 23,6 sekundy. Třetí skončil další z běžců Lucas Bögl.

Druhým nejrychlejším biatlonistou byl čtvrtý Benedikt Doll. Za ním se seřadili jeho reprezentační kolegové Philipp Horn a Arnd Peiffer. Nejlepším z cizinců byl 8. Ital Lukas Hofer.

Výsledky běhu na 6 km žen
Výsledky běhu na 10 km mužů

Další zlato pro Herrmannovou

Deštivý hromadný start žen patřil Dorothey Wiererové, která o 7 sekund zdolala Denise Herrmannovou. Němku mohly mrzet dvě chyby na závěrečné položce, celkově tři. Italka chybovala jen dvakrát.

I tak Herrmannová získala i třetí titul mistryně Německa. Stříbro patřilo Franzisce Preußové a bronz Karolin Horchlerové. Pátá v absolutním pořadí skončila Maren Hammerschmidtová a šestá Darja Blašková. Mladá Běloruska přechází před olympijskou sezónou do ukrajinských služeb.

Hromadný start mužů vůbec nesedl favoritům. Simon Schempp dojel 6., Erik Lesser 16. a Benedikt Doll 19. Jedna výjimka se ale našla.

Arnd Peiffer udělal na střelnici jen dvě chyby a dokázal za sebou o 9 sekund udržet Floriana Grafa. Ten zase o 0,4 sekundy zdolal Johannese Kühna. Oběma to dobře odjíždělo, protože se dostali na stupně vítězů i se čtyřmi trestnými koly.

Se stejnou střeleckou bilancí dojel o pět sekund za nimi Michael Willeitner. Pátým místem překvapil málo známý Lucas Fratzscher.

Výsledky hromadného startu žen
Výsledky hromadného startu mužů

Deutscher Meister im Massenstart: Arnd Peiffer! 🏆#SkiDeutschland #dmruhpolding2017 @grafnfloke 🥈@jokuehn 🥉

Příspěvek sdílený DSV_Biathlon (@dsv_biathlon),

Štafetový úspěch Italek

Tečku za Mistrovstvím Německa udělaly štafety. Tu ženskou ovládlo italské trio Alexia Runggaldierová, Lisa Vittozziová a Dorothea Wiererová. Skoro minutu na ně ztratila německá trojice H – Maren Hammerchmidtová, Nadine Horchlerová a Denise Herrmannová. Třetí byly Švédky.

Ve štafetě mužů byla nejlepší favorizovaná trojice Bádenska-Württemberska ve složení Lukas Rombach, Benedikt Doll a Simon Schempp. Následovaly první tým Bavorska v čele s Matthiasem Dorferem a Itálie s Lukasem Hoferem a Dominikem Windischem.