Home > Rozhovory > Hlavně abych nebyla čtvrtá, bála se Eva Puskarčíková

Hlavně abych nebyla čtvrtá, bála se Eva Puskarčíková

Eva Puskarčíková

O své premiérové pódium v kariéře se musela Eva Puskarčíková rvát až do posledních metrů, i když nevěděla s kým. To Martin Fourcade měl o svém soupeři a vlastně i parťákovi ve stíhacím závodě v Pokljuce jasno. A Emil Hegle Svendsen se radoval, že je zpět mezi elitou.

„Už se zase můžu měřit s nejlepšími.“

Martin Fourcade: „Byla to skvělá bitva s Antonem. Když mě dojel, tak mě požádal o pomoc. Byla to dobrá spolupráce, protože Emil nebyl tak daleko za námi.“ (IBU)

Emil Hegle Svendsen: „Poslední roky byly těžké, ale konečně jsem zjistil, v čem je problém. Teď už se zase můžu měřit s těmi nejlepšími.“ (NRK)

Anton Šipulin: „Po třech nulách jsme věděl, že Martin není soupeř, který by udělal chybu. bylo potřeba střílet čistě i počtvrté a já se asi ne moc dobře koncentroval.“ (RBU)

„Ještě že cíl nebyl o pár desítek metrů posunutý.“

Laura Dahlmeierová: „Zůstat v klidu, to je moje motto. A dnes to opět mělo cenu zlatu.“ (ZDF)

Kaisa Mäkäräinenová: „Opravdu jsem si nebyla jistá, jak na tom jsou ostatní. Viděla jsem, že nejsou tak daleko, takže jsem musela zrychlit, abych byla na pódiu.“ (IBU)

Eva Puskarčíková: „Bála jsem se, aby mě ta čtvrtá ještě nedojela. Naštěstí to vyšlo. Ještě že cíl nebyl o pár desítek metrů posunutý, protože nevím, jestli bych to ještě udolala.“  (Rozhlas.cz)

Puskarčíková k souboji s Dorinovou Habertovou: „Ona rozhodně není pomalá. Vůbec jsem nevěděla, že za mnou jede. Jen vím, že tam byla nějaká francouzská kombinéza, ale nedokázala jsem poznat, kdo to je, tak jsem na ni nekoukala.“  (Rozhlas.cz)

Zdeněk Vítek: „Po té první jedničce bych to vůbec nečekal. Povzbuzovali jsme Evu v závěru ze střelnice, co nejvíce to šlo. Ještě to také rozdýcháváme. Musím ji pochválit a pogratulovat.“ (ČT)

Foto: Eva Puskarčíková (© Georges Ménager, pod licencí BY-NC-ND)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *