Home > Závody > Hromadný start v Sjusjøenu ovládla Ukrajinka Džymová

Hromadný start v Sjusjøenu ovládla Ukrajinka Džymová

Julija Džymová

Julija Džymová

Foto: Julija Džymová (Autor: Günter Hentschel pod licencí BY-ND)

Po včerejších sprintech dnes přišly v norském Sjusjøenu na řadu hromadné starty. Mezi ženami zvítězila Julija Džymová před Franziskou Preußovou a Tiril Eckhoffovou.

Skvělý start Italek

Výborným způsobem vstoupily do závody Italky. Dorothea Wiererová a Karin Oberhoferová zastřílely za nula a usadily se v čele o více než 17 vteřin před čtveřicí méně známých Norek. Dalším favorizovaným biatlonistkám se příliš nevedlo, v TOP10 figurovaly pouze Miriam Gössnerová a Olga Abramovová.

Druhá položka pořadí přesypala. Marie Dorinová Habertová odmazala nulou dvě chyby z první položky a vedla o 7 sekund před domácí Ingrid Tandrevoldovou. Wiererová spadla na místo třetí.

Dorinová Habertová a pak Džymová

První stojka přinesla Dorinové Habertové další dvě nepřesnosti, přesto se Francouzka držela ve vedení. Tentokrát se jí však na 6 sekund přiblížila Franziska Preußová. V boji o třetí příčku byly Birkelandová a Tandrevoldová.

Dornová Habertová si neodpustila dvě minely ani na závěrečné střelbě, což jí stálo vítězství. Díky čisté položce se před ni dostala o půl minuty Julija Džymová. Mezi tyto dvě závodnice se vešla ještě Preußová, jež na Ukrajinku ztrácela 8 sekund.

Jedna desetina sekundy

Pořadí v cíli zůstalo na prvních dvou příčkách neměnné. Džymová za sebou uhlídala Preußovou skoro o 12 sekund. Zajímavější ovšem bylo sledovat to, co se dělo pět sekund po příjezdu Němky. V dramatickém finiši porazila domácí Tiril Eckhoffová Dorinovou Habertovou o pouhou jednu desetinu vteřiny. Italskou jedničkou nyní byla pátá Federica Sanfilippová, vítězka sprintu Dorothea Wiererová skončila až 12.

Výsledky závodu s hromadným startem žen

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *