Home > Závody > IBU Cup Martell: T. Krupčík vybojoval ve stíhačce 7. místo, Johanidesová 8.

IBU Cup Martell: T. Krupčík vybojoval ve stíhačce 7. místo, Johanidesová 8.

Tomáš Krupčík

Čeští biatlonisté uzavřeli IBU Cup Martellu dalšími dvěma výsledky v TOP10. Lea Johanidesová nejprve dojela ve stíhacím závodě 8. a Tomáš Krupčík její umístění ještě o pozici vylepšil. Vládla ruská reprezentace.

Dominovaly Rusky, Johanidesová 8.

Absolutní dominance Rusek, které obsadily první čtyři příčky. Tak vypadal stíhací závod žen. Nejlepší byla zkušená Darja Virolajnenová, která o 13,6 sekundy zdolala za doping trestanou Irynu Starychovou. Třetí dojela mladá Victoria Slivková.

Lea Johanidesová navázala na 6. příčku ze sprintu a nyní skončila 8. Udělala jen dvě chyby a opět ji mohl mrzet jen trochu horší běh. Naopak to měla 8. nejrychlejší ale kvůli 10 chybám až 32. celkově Ludmila Horká.

Johanidesová se v celkovém hodnocení posunula na 12. příčku a je nejlepší Češkou. Po 9 z 20 závodů vede dnešní vítězka Virolajnenová.

Výsledky stíhacího závodu žen
Analýza závodu
Pořadí IBU Cupu žen

Další výhra Loginova, T. Krupčík 7.

Alexandr Loginov se současnou výkonností do IBU Cupu nepatří. Rus s dopingovou minulostí vyhrál po sprintu i stíhací závod. Do cíle dorazil s náskokem skoro jedné minuty na Emiliena Jacquelina, i když čtyřikrát chyboval. Mladý Francouz vystoupal na stupně vítězů poprvé. Třetí Němec Michael Willeitner uhájil svou výchozí pozici.

Pátým běžeckým časem se blýskl Tomáš Krupčík. Navíc si vedl solidně i na střelnici, udělal po jedné chybě na obou stojkách, a tak se z 22. příčky posunul až na 7. Zaznamenal druhý nejlepší výsledek své kariéry. Znovu se vedlo také Tomáš Vojíkovi, který zopakoval 14. pozici. Lukáš Kristejn vyrobil 9 nepřesností a skončil 29. Premiérové body si vyjel 39. Ondřej Hošek.

Nejvýše postaveným Čechem v celkovém pořadí zůstává 20. Kristejn. V čele je Rus Volkov. IBU Cup pokračuje 13. ledna v německém Arberu.