Home > Závody > IBU Cup Osrblie: Johanidesová končí ve stíhacím závodě druhá!

IBU Cup Osrblie: Johanidesová končí ve stíhacím závodě druhá!

Lea Johanidesová

Čtyři nuly dnes dovedly Leu Johanidesovou na IBU Cupu ve slovenském Osrblie k životnímu úspěchu. Ve stíhacím závodě skončila 27letá biatlonistka na druhém místě. Nestačila jen na Rusku Darju Virolajnenovou.

Lea Johanidesová vyrazila do stíhacího závodu z 9. pozice, ale už po první čisté střelbě figurovala na 5. příčce. Díky druhé čisté ležce poskočila o další pozici vpřed a pět z pěti na úvodní stojce ji poslalo už na druhé místo. Toto umístění jí vydrželo až do cíle přes mohutný útok rychlé Němky Denise Herrmannové.

Vítězka sprintu sice udělala na střelnici pět chyb, ale jasně nejrychlejší běh ji posunul alespoň na třetí příčku. Jedinou ženou, která dnes Leu porazila, byla Ruska Darja Virolajnenová. V cestě za výhrou jí nezabránily ani dva trestné okruhu. Češku porazila o 14 sekund.

Johanidesovou k premiérové individuální medaili v IBU Cupu dovedl i neobvykle rychlý běh, 6. nejlepší. V redukovaném pořadí časů (bez odstupů ze sprintu) by pak Lee patřilo dokonce první místo. Slušný závod zajela i Jessica Jislová, která s pěti chybami skončila 15. Zlepšení oproti sprintu zaznamenaly také 34. Veronika Zvařičová a 36. Ludmila Horká.

Výsledky sprintu žen
Analýza závodu
Pořadí IBU Cupu žen

Foto: Lea Johanidesová (© Instagram L. Johanidesové)

3 thoughts on “IBU Cup Osrblie: Johanidesová končí ve stíhacím závodě druhá!

  1. Takže: být šéftrenérem biatlonu, tak bych se asi nedokázal rozhodnout. Ať už u mužů mezi Tom. Krupčíkem a Soukupem, když situaci zamotal ještě Kristejn. – U žen si o nominaci důrazně řekla Johanidesová (poškozená trenéry nasazením do štafety v Antholzi bez náležité aklimatizace) – a také Davidová!! Měly by jet obě!! K tomu je do příštích sezon v záloze ještě bezchybná střelkyně Maříková, takže je co řešit… Ale jsou to svým způsobem příjemné starosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *