Home > Závody > IC Chanty-Mansijsk: T. Krupčík dojel ve sprintu 14. Češi si vyjeli šest kvót

IC Chanty-Mansijsk: T. Krupčík dojel ve sprintu 14. Češi si vyjeli šest kvót

Tomáš Krupčík

Již předposlední závod IBU Cupu rozhodl o tom, že celkovým vítězem mezi muži je Vetle Christiansen. Důvod k oslavě dnes v Chanty-Mansijsku měli i Češi, kteří i po závěrečném sprintu udrželi v poháru národů páté místo a příští rok budou jezdit v šesti.

Radují se Schwaigerová a K. Horchlerová

Jen dvě ženy zvládly ve sprintu v Chanty-Mansijsku odstřílet čiště. Španělce Victorii Padialové Hernándezové to stačilo na 15. místo, mladé Rakušance Julii Schwaigerové na vítězství.

Schwaigerová o 10,3 sekundy porazila Rusku Anastasiju Jegorovovou, která kompenzovala dvě chyby nejrychlejším během. Třetí místo brala rovněž dvakrát nepřesná Ruska Irina Usluginová.

Až 18. skončila Karolin Horchlerová, ale i tak si zajistila vítězství v disciplíně a je také blízko celkovému triumfu v IBU Cupu. Do závěrečné stíhačky si nese náskok 40 bodů na svou sestru Nadine.

Karolin HorchlerováFoto: Karolin Horchlerová (Autor: Jiří Zaňát)

Lea Johanidesová se i dnes potýkala se špatnou běžeckou formou, navíc udělala dvě chyby a skončila až 27. Hned za ní byla Anna Tkadlecová, která musela na jedno trestné kolo. Češky ale i tak s přehledem udržely pět startovích pozic pro příští sezónu.

Češky v akci
Střelba Čas střelby Běh
27. Lea Johanidesová 1+1 1:09,4 26. +1:57,3 27.
28. Anna Tkadlecová 1+0 1:13,7 30. +2:22,3 32.

Výsledky sprintu žen
Analýza závodu
Pořadí IBU Cupu
Pořadí poháru národů

Christiansen celkovým vítězem, slaví i Češi

Sprint mužů přinesl dvojnásobný triumf Rusů. Alexej Slepov střílel čistě a běžel nejrychleji, ale jednou nepřesného Alexandra Loginova porazil jen o 6,5 sekundy. Spoustu času totiž proležel a prostál na střelnici.

Třetí Nor Vetle Christiansen ztrácel 54 sekund, byť nemusel ani na jedno trestné kolo. Zisk 48 bodů mu zaručil nejen triumf v disciplíně, ale předčasně i v celém IBU Cupu.

Vetle ChristiansenFoto: Vetle Christiansen (Autor: Jiří Zaňát)

Stabilní formu potvrdil Tomáš Krupčík, který mohl jen litovat dvou chyb na stojce. Kvůli nim se nepodíval do elitní desítky, skončil 14. Stejnou střeleckou bilanci měl i 23. Matěj Krupčík.

Dvakrát chyboval také 29. Ondřej Hošek a tři nepřesnosti vyrobil 31. Lukáš Kristejn. České biatlonisty zdobila především rychlá práce na střelnici, v podání Hoška dokonce nejrychlejší.

Po závodě mohl český trenér Marek Lejsek spolu se svými svěřenci bouchnout šampaňské. Češi totiž s rezervou 157 bodů udrželi páté místo v poháru národů a v příští sezóně budou jezdit nově v šesti.

Marek LejsekFoto: Marek Lejsek (Autor: Jiří Zaňát)

Češi v akci
14. Tomáš Krupčík 0+2 49,6 7. +1:22,0 13.
23. Matěj Krupčík 0+2 51,2 8. +1:48,2 24.
29. Ondřej Hošek 1+1 41,8 1. +2:15,0 34.
31. Lukáš Kristejn 2+1 49,5 6. +2:11,5 32.

Výsledky sprintu mužů

Hlavní foto: Tomáš Krupčík (Autor: Jiří Zaňát)

One thought on “IC Chanty-Mansijsk: T. Krupčík dojel ve sprintu 14. Češi si vyjeli šest kvót

1. Je to krásné, že IBU Cup bude jezdit 6 mužů (a 5 žen), ale má to hořkou příchuť..! Jak to, že při vyhlášeném českém bojkotu RUSKÝCH destinací biatlonu vadí jenom Ťumeň, ale ostatní místa ne? Že by v Uvatu či Chanty-Mansijsku bylo zajištěno objektivní antidopingové testování? Kým? RUSADA? Když už chce p. Hamza bojovat za čistotu biatlonu, proč tam posílá naše závodníky? Že by se vlk nažral Ťumeně a jeho hrdinská póza zůstala celá? Takovéhle obojetnictví svědčí o „politickém“ nadání; asi by to měl vzít po Bessebergovi :-)…! Uznávám ale, že pro český biatlon udělal (stejně jako jeho předchůdce p. Fiřtík) opravdu hodně; o to víc mě mrzí jeho současné (a patřičně hlasitě vyhlašované) polovičaté postoje. Závodníkům a závodnicím blahopřeju a děkuju za prima sezonu (v IBU Cupu). Držte se!!