Home > Závody > IC Osrblie: Žemlička exceloval 12. místem ve sprintu. Vyhrál S. Fourcade

IC Osrblie: Žemlička exceloval 12. místem ve sprintu. Vyhrál S. Fourcade

Milan Žemlička

Milan Žemlička slaví hned ve své první sezóně mezi dospělými velký úspěch. Ve sprintu IBU Cupu v Osrblie obsadil životní 12. příčku. Vyhrál Simon Fourcade.

Jako by Simona Fourcada nakoplo sesazení ze Světového poháru. Hned první start v nižším seriálu proměnil ve vítězství, když ani jednou nechyboval a rychle běžel.

Spolu s Francouzem vystoupali na stupně vítězů dva Norové. Druhý Fredrik Gjesbakk ztrácel čtyři sekundy, třetí Vegard Gjermundshaug deset a půl. Byl by zvítězil, kdyby na poslední střelbě nechyboval, běžecky neměl konkurenci.

Výborně běžel i Lukáš Kristejn, měl sedmý čas. Jenže udělal dvě chyby vestoje, které ho odsunuly na 23. příčku. Lépe se vedlo Milanu Žemličkovi. Teprve 21letý talent byl také rychlý a útočil na elitní desítku. Nakonec kvůli jednomu trestnému kolu na stojce skončil 12., což je i tak jeho jasně nejlepší výsledek v kariéře.

Deset bodů si připsal Matěj Krupčík, i když i mu trochu kazily radost dva trestné okruhy. Příliš se nevedlo 68. Janu Burianovi a 70. Jakubu Procházkovi, který v IBU Cupu debutoval.