Home > Závody > IC Uvat: Tomáš Krupčík atakoval ve sprintu elitní desítku. Vládli Rusové

IC Uvat: Tomáš Krupčík atakoval ve sprintu elitní desítku. Vládli Rusové

Tomáš Krupčík

Sprinty mužů a žen vyvrcholil v ruském Uvatu předposlední díl IBU Cupu. Z výher se radovali domácí Alexandr Loginov a Jevgenija Pavlovová. O nejlepší český výsledek se postaral 11. Tomáš Krupčík.

Ruská dominance a dobrý výkon T. Krupčíka

Sprint mužů skončil (skoro) absolutním triumfem ruských mužů. Alexej Slepov nadělil na trati Alexandru Loginovovi 19 sekund, ale strávil o 23 sekund víc na střelnici. To bylo klíčové vzhledem k tomu, že oba minuli jednou. Loginov zvítězil o 1,4 sekundy.

Alexandr LoginovFoto: Alexandr Loginov (Autor: Jiří Zaňát)

Kompletní ruské pódium mohl dotvořit bezchybný Eduard Latypov, ale v závěrečném okruhu byl o chlup lepší Němec Philipp Nawrath. Celkové vedení stále drží dnes šestý Nor Vetle Christiansen.

Mnohem lepší závod než včera prožili Češi. Tomáš Krupčík zrychlil běh a minul jen jeden terč, což mu zaručilo 11. místo. Na jedno trestné kolo museli také 22. Ondřej Hošek a 25. Lukáš Kristejn. Třikrát chyboval 40. Matěj Krupčík.

Výsledky sprintu mužů
Analýza závodu
Pořadí IBU Cupu mužů

Češi v akci
Střelba Čas střelby Běh
11. Tomáš Krupčík 0+1 1:01,2 20. +1:23,3 14.
22. Ondřej Hošek 0+1 53,6 6. +2:23,8 35.
25. Lukáš Kristejn 0+1 51,1 3. +2:42,2 37.
40. Matěj Krupčík 1+2 48,7 2. +2:54,8 40.

Vítězný comeback Rusky a pomalé Češky

To je návrat, jak se patří. Ruska Jevgenija Pavlovová se včera po čtyřech letech ukázala na mezinárodní scéně a dojela třetí. Dnes už vystoupala na nejvyšší stupínek. Sice udělala jednu chybu, ale to kompenzovala druhým nejrychlejším během.

Druhá Němka Karolin Horchlerová za vítězkou i přes čistou střelbu zaostala o 4,8 sekundy. Ziskem 54 bodů jistila vedení v seriálu. Nechybovala ani Ukrajinka Julija Žuravoková, která v cíli ztrácela 7,5 sekundy.

Karolin HorchlerováFoto: Karolin Horchlerová (Autor: Jiří Zaňát)

Dvě nuly zdobily také jméno Ley Johanidesové. Jenže české reprezentantce to opět nechutnalo na trati a bylo z toho jen 27. místo. O 10 příček níž skončila dvakrát nepřesná Anna Tkadlecová.

Výsledky sprintu žen
Pořadí IBU Cupu žen

Češky v akci
27. Lea Johanidesová 0+0 1:04,7 22. +2:15,6 34.
37. Anna Tkadlecová 2+0 1:12,3 34. +3:12,3 39.

IBU Cup vyvrcholí v Chanty-Mansijsku, kde se bude závodit od středy do soboty. Biatlonisté a biatlonistky si vyzkouší i novou disciplínu – supersprint.

Hlavní foto: Tomáš Krupčík (Autor: Jiří Zaňát)

One thought on “IC Uvat: Tomáš Krupčík atakoval ve sprintu elitní desítku. Vládli Rusové

1. Znovu se musím ptát: proč nebyl Tomáš Krupčík na Olympiádě v Koreji?? A proč není teď na Světovém poháru?