Home > Téma > Kdo nahradí Světový pohár v Ťumeni?

Kdo nahradí Světový pohár v Ťumeni?

Kontiolahti

V půlce ledna by mělo být jasno, kdo nahradí březnové závody Světového poháru v ruském Ťumeni. Zároveň bude určen nový pořadatel Mistrovství světa juniorů, které se mělo jet na konci února v Ostrově.

Na seznamu středisek, které mají zájem o pořádání předposledního dílu Světového poháru, je zcela určitě běloruské Raubiči. Před dvěma lety se tu jelo Mistrovství světa juniorů, takže se zázemím problém není. Nevýhodou může v očích IBU být fakt, že Bělorusko patří k ruským spřízněncům.

K těm můžeme řadit i Kazachstán. V Almaty se na přelomu ledna a února bude konat Zimní univerziáda, a tak bude středisko připraveno na pořádání vrcholné akce. Kazachům může pomoct i momentální menší biatlonový boom a velmi dobré finanční možnosti. Ty mají i Bělorusové, jejichž autoritářský prezident je navíc velkým sportovním fanouškem.

Asi nejlogičtěji se jeví uspořádání závodů na severu. Nejen kvůli datu, ale i proto, že se o týden později bude závodit na norském Holmenkollenu. Ostatně jsme v minulosti byli často svědky toho, že se jelo v jednom středisku dvakrát i vícekrát za sebou. Norové ale mohou nabídnout i další destinace. Třeba Beitostølen, Sjusjøen nebo Trondheim.

Logisticky dostupné by bylo i finské Kontiolahti, které ale trápí nízký divácký zájem. Naopak horší dostupnost penalizuje kanadské Canmore či americké Presque Isle. Na druhou stranu Kanaďané i Američané otevřeně vystupují proti dopingu, což by jim mohlo pomoci.

To samé platí i pro český biatlon, ale Nové Město na Moravě už v aktuální sezóně Světový pohár pořádalo. Spíše by připadalo v úvahu nahradit Ťumeň v kalendáři pro příští sezónu. O tyto závody ale zatím Rusové nepřišli.

Foto: Stadion v Kontiolahti ( Autor: Guillaume Baviere pod licencí BY-SA)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *