Home > Téma > Kolik českých reprezentantů postoupí do závodů s hromadným startem?

Kolik českých reprezentantů postoupí do závodů s hromadným startem?

Logo MS 2016

Logo MS 2016

Foto: Logo MS 2016 (© oslo2016.no)

Vyvrcholením Mistrovství světa v Oslu budou nedělní závody s hromadným startem pro 30 nejlepších biatlonistů a biatlonistek světa. Jaké zastoupení v nich bude mít Česká republika?

Kvalifikační kritéria jsou složitější než při závodech Světového poháru. Nejlepší z celkového pořadí SP neobsadí 25 míst, ale jen 15, tedy přesně polovinu startovního pole. Tu druhou budou tvořit nejúspěšnější závodnící z šampionátu, přičemž medailisté z individuálních závodů budou mít start jistý.

Muži

V kategorii mužů nemůžeme čekat kvalifikaci českých biatlonistů na základě výsledků ze SP. Minimálně Michal Šlesingr se však hravě dostane mezi nejlepších 15 z MS. Momentálně mu v tomto žebříčku, kde se nezapočítává TOP15 závodníků ze SP, patří druhé místo. Na 10. pozici figuruje Michal Krčmář, což mu také dává velmi dobré šance k účasti v masáku. U Ondřeje Moravce a Jaroslava Soukupa zřejmě zbývá jediná naděje a to je zisk medaile ve vytrvalostním závodě.

Provizorní startovní listina závodu s hromadným startem mužů

Ženy

Není sporu o tom, že hromadný start žen pojedou Gabriela Soukalová a Veronika Vítková. Hned svou první účast na MS by si mohla okořenit startem v masáku Lucie Charvátové. Mladá Češka to ovšem bude mít nesmírně těžké. Nyní se sice nachází na 12. pozici, která by ji do nedělního klání poslala, na velkou skupinu pronásledovatelek má však náskok jen tří bodů. Ve vytrvalostním závodě tak ideálně potřebuje nějaké bodíky ještě přidat.

Provizorní startovní listina závodu s hromadným startem žen

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *