Home > Závody > Královnou polského šampionátu je Hojniszová. Dařilo se i „polské Charvátové“

Královnou polského šampionátu je Hojniszová. Dařilo se i „polské Charvátové“

Monika Hojniszová

Monika Hojniszová

Foto: Monika Hojniszová (© FB stránka M. Hojniszové)

Hromadné starty a sprinty zkompletovaly krosové Mistrovství Polska, které začalo v pátek v Czarnem Boru. Šampionát se třemi výhrami ovládla Monika Hojniszová.

Kolaps a následná výhra

Hojniszová se po suverénní výhře ve vytrvalostním závodě radovala i v hromadném startu. Ani nevadilo, že udělala 6 chyb. Zkušenou Magdalenu Gwizdońovou, která chybovala jen třikrát, jasně porážela v běhu a vyjela si skoro minutový náskok. Bronz získala Anna Mąková.

Sobotní kolaps nezanechal žádné stopy na Grzegorzu Guzikovi. Se třemi omyly byl nejlepším střelcem závodu s hromadným startem a zdolal druhého Marcina Piaseckého o půl minuty. Zkušený Łukasz Szczurek zaznamenal 7 nepřesností a nemohl myslet na lepší než třetí místo.

Výsledky závodů s hromadným startem

Charvátová jako vzor

Monice Hojniszové se ve sprintu podařilo zkompletovat zlatý hattrick. Stejně jako v letech 2012, 2013 a 2015 tak vyhrála všechny závody krosového šampionátu. Zvláštní pozornost si zaslouží držitelka stříbra. Dominika Bielecká přešla k biatlonu od běhu na lyžích a střelbu trénuje jen dva měsíce. Čtyři chyby ve sprintu sice nejsou nijak oslnivým výsledkem, přesto to v kombinaci s dobrým během stačilo na jeden z prvních úspěchů mezi biatlonistkami. Sami polští trenéři při přechodu Bielecké zmiňovali Lucii Charvátovou jako vzor. Bronz si těsně vybojovala juniorka Kamila Żuková.

Mezi muži se stejně jako ve vytrvalostním závodě nejlépe vedlo Marcinu Piaseckému. Ten se tak překvapivě stal největší hvězdou šampionátu. O jeho výhře ve sprintu však rozhodlo pouhých 7 desetin, které na něj ztrácel Łukasz Szczurek. Nečekaný bronz si pověsil na krk juniorský reprezentant Tomasz Zięba.

Výsledky sprintů

Další polské tituly se budou rozdávat od 19. do 21. srpna v Česku. Naši sousedé totiž využijí vyasfaltovanou dráhu v Letohradě.

Použitý zdroj: biathlon.com.pl

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *