Home > Téma > Landová, Slepcovová či Böhm. Kdo všechno před sezónou skončil?

Landová, Slepcovová či Böhm. Kdo všechno před sezónou skončil?

Jitka Landová

Před každou sezónou sčítá biatlonový svět ztráty. Letos jich bylo poměrně dost a to i v českém táboře.

Po tom, co kvůli únavovému syndromu přišla o sezónu 2016/2017, se Jitka Landová rozhodla s biatlonem skončit nadobro. Tedy alespoň zatím, v budoucnu se třeba bude věnovat tréninku dětí.

Česká reprezentace se tak musela vyrovnat se ztrátou někdejší stabilní členky štafety, která byla u u tří triumfů ve Světovém poháru. Vedle Landové ukončily kariéru i Kristýna Černá a Simona Maříková.

Dvě ztráty utrpělo Německo. Podobně jako u Jitky Landové, tak i u Daniela Böhma přispěly k předčasnému konci vleklé zdravotní problémy. Během své kariéry posbíral řadu úspěchů, se štafetou dokonce bral světové zlato a olympijské stříbro.

A další podobný případ. Tinu Bachmannovou zastavil v úspěšné kariéře syndrom vyhoření. Po něm už nenavázala na někdejší úspěchy, mezi které můžeme zařadit dvě štafetová zlata z mistrovství světa a jedno individuální stříbro.

Ruské fanoušky poměrně zaskočil konec Světlany Slepcovové. Čekalo se, že olympijská vítězka z roku 2010 ještě zabojuje o účast v Pchjongčchangu. Brzy ji ale budou čekat mateřské povinnosti.

Příznivce slovenského biatlonu zase moc nepotěšil konec dlouholeté opory Jany Gerekové. I u ní sehrál významnou roli špatný zdravotní stav, konkrétně problémy s koleny. Po sezóně se vdala za svého kouče a nyní touží po miminku.

Unavená ze sportovního života se cítila být Fanny Birkelandová. Norka už tak nepřidá další vítězství ve Světovém poháru k tomu, na které dosáhla před třemi lety.

Skončit se rozhodla i kultovní postava biatlonového světa. Éva Tófalviová se ve svých 38 letech chce věnovat hotelu, který má doma v Rumunsku. Určitě ale bude vzpomínat na to, jak před 9 lety ovládla svůj jediný závod Světového poháru.

Sezóna 2016/2017 byla závěrečnou i pro Švýcara Ivana Jollera a Kazacha Jana Savického.

Foto: Jitka Landová (Autor: Martin Kaděrka)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *