Home > Lukáš Kristejn

Lukáš Kristejn

Lukáš Kristejn

Datum narození: 17.2.1989 Místo narození: x
Bydliště: Žamberk Klub: SKP Kornspitz jablonec
Výška: x Váha: x

V Letohradu se narodil do rodiny, kde se biatlonu věnovali už jeho dva starší bratři. David dokonce získal medaili na mistrovství Evropy juniorů. Oba své sourozence brzy výsledkově překonal, lépe se mu však pravidelně daří v létě. Kromě biatlonu má rád i kolo, na němž také úspěšně závodí. Ve volném čase si užívá jízdu na motorce, hudbu či film. Za vzor má kolegu z reprezentace Ondřeje Moravce a také běžce Emila Zátopka.

Kariéra

2006/07

Při Evropském poháru juniorů v Novém Městě na Moravě debutuje na mezinárodní scéně. Ve sprintu však končí mezi posledními, na 34. místě.

2007/08

Třikrát zasáhne do Evropského poháru juniorů, na starší soupeře však nestačí. Nejlépe končí 29. ve sprintu v Arberu. Příliš mu nevychází ani Mistrovství světa dorostenců. V Ruhpoldingu se nedostane výš než na 36. příčku.

2008/09

Přichází první starty mezi dospělými a posléze povedená premiéra na Mistrovství světa juniorů. Maximem ze šampionátu z Canmore je 17. pozice ze sprintu. Na kontinentálním šampionátu končí se štafetou těsně pod pódiem, sám je 11. ve vytrvalostním závodě.

2009/10

V létě se v Oberhofu stává juniorským mistrem světa. Na tom hlavním zimním šampionátu má však k podobným příčkám daleko. Z Torsby si odváží jako nejlepší výsledek až 43. místo.

2010/11

Přechod mezi muže si osladí stříbrem a bronzem z letního světového šampionátu v Novém Městě na Moravě. Výraznější úspěch se konečně dostaví i v zimě. Z vytrvalostního závodu Evropského poháru v Osrblie vytěží jasně nejlepší umístění v životě – 8. příčku. Následné Mistrovství Evropy už mu tolik nesedne.

2011/12

Zabydluje se v Evropském poháru, kde pravidelně sbírá body. Poprvé také dostává šanci ve Světovém poháru a nevede si úplně zle. Ve sprintu v Kontiolahti obsadí 56. místo a kvalifikuje se tak do stíhačky. V ní si ještě polepší a bere 44. pozici.

2012/13

Obdrží jednu příležitost startu ve Světovém poháru, ale příliš ji nevyužije. Ve sprintu v Pokljuce dojíždí až na 78. příčce. Sezónu orazítkuje 20. pozicí na Mistrovství Evropy v Bansku.

2013/14

Vrcholem pro něj má být Mistrovství Evropy doma v Novém Městě na Moravě. Mezi elitu však nepronikne, končí nejlépe 29. ve stíhacím závodě a až 9. se štafetou. Na konci ročníku je alepovolán do Světového poháru a sahá po premiérových bodech. Ve sprintu v Kontiolahti mu k tomu schází jen dvě pozice.

2014/15

Sezónu opět načíná v IBU Cupu, kde však příliš dobrých výsledků nezaznamená. Změnu nepřináší ani Mistrovství Evropy v Otepää. Nejlépe 27. místo z vytrvalostního závodu je málo. Na jeho výkonech se však podepisuje onemocněnn ledvin z kraje sezóny.

2015/16

Hned v úvodu sezóny zazáří na druholigové scéně. Sprint v Ridnaun dokončil na výborné čtvrté příčce. Tomuto výsledku už se ale výrazněji nepřiblíží. Na Mistrovství Evropy v Ťumeni bere společně s Barborou Tomešovou 6. příčku v závodě smíšených dvojic.

Poslední aktualizace: 2. 11. 2016
Foto: Lukáš Kristejn (© Georges Ménager, pod licencí BY-NC-ND)