Home > Závody > Mäkäräinenová to natřela běžkyním. Závodilo se i v Polsku

Mäkäräinenová to natřela běžkyním. Závodilo se i v Polsku

Kaisa Mäkäräinenová

Biatlonisté si zpestřují letní přípravu účastí na nejrůznějších závodech. Kaisa Mäkäräinenová měřila ve Vuokatti síly s běžkyněmi na lyžích a to velmi úspěšně. Polské Kościelisko zase vidělo boje o polské mistrovské tituly.

Finsko: Mäkäräinenová porazila elitní běžkyně

Finské Vuokatti v úterý a ve středu hostilo tradiční Vuokatin Aateli Race, který se skládá ze tří etap. Nejdřív se jel 1,6 km dlouhý prolog na kolečkových lyžích. Ženy na něj navázaly během na 3 km a pak znovu nazuly kolečkové lyže a daly si stíhačku na 10 km. Muži běželi 5 km a jeli 15 km.

Kaisa Mäkäräinenová ovládla úterní prolog o 7,5 sekundy před Laurou Mononenovou. V krosovém běhu byla druhá, o sekundu ji zdolala finská běžecká legenda Aino-Kaisa Saarinenová. Ve stíhačce jí však biatlonistka nadělila 16,7 sekundy a mohla se těšit z vítězství a prémie ve výši 500 euro.

Mezi muži zkusil štěstí Tuomas Grönman, kterého taky známe z biatlonových závodů. Příliš ale neuspěl, skončil 26.  a na vítězného Mattiho Heikkinena ztratil přes tři minuty. Mnohem lépe se vedlo Martinu Jakšovi. Česká běžecká reprezentace zavítala do Finska na soustředění a právě její lídr obsadil celkové páté místo. Navíc si připsal dílčí vítězství v krosovém běhu.

Výsledky závodu žen
Výsledky závodu mužů

Polsko: Andrzej Nędza-Kubiniec vybojoval dvě zlata

Od středy do pátku hostilo Kościelisko Mistrovství Polska v letním biatlonu. Postupně se jely vytrvalostní závody, sprinty a hromadné starty.

Závody žen měly tři různé vítězky. Na nejdelší distanci vládla i přes 7 chyb Monika Hojniszová, když zdolala zkušenější krajanky Magdalenu Gwizdnońovou a Krystynu Guzikovou. Ve sprintu všechny zaskočila jen jednou nepřesná Anna Mąková, která porazila o 7 sekund také překvapivě druhou Karolinu Trzaskou. Třetí byla Weronika Nowakowská, jež následně ovládla hromadný start. Mąková byla tentokrát druhá a třetí místo ukořištila Karolina Pitońová.

Mezi muži dvakrát triumfoval Andrzej Nędza-Kubiniec. První vítězství zapsal ve vytrvalostním závodě, ve kterém se třemi chybami o více než minutu porazil Mateusze Janika a Łukase Szczurka. Druhé zlato slavil Nędza-Kubiniec ve sprintu, když o 7 sekund zdolal mladého Marcina Szwajnose. Třetí skončil Tomasz Zięba. Závěrečný hromadný start přinesl spoustu chyb. Hned 9 jich udělal vítězný Janik, který za sebou nechal o pět sekund 8krát chybujícího Marcina Piaseckého. Na zkušeného Krzysztofa Pływaczyka zbyl bronz.

Výsledky vytrvalostních závodů
Výsledky sprintů
Výsledky hromadných startů

Foto: Kaisa Mäkäräinenová (Autor: Kimmo Pukkila, pod licencí BY-NC-SA)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *