Markéta Davidová

Datum narození: 3. 1. 1997 Místo narození: Jablonec nad Nisou
Bydliště: Janov Nad Nisou Klub: SKP KORNSPITZ Jablonec
Výška: ? Váha: ?

Po mamince volejbalistce a tatínkovi basketbalistovi zdědila sportovní geny. Odmala vyhrávala závody v běhu na lyžích a v roce 2010 k tomu v Jablonci nad Nisou přidala i střelbu. Běh je stále její největší zbraní, díky níž posbírala na juniorské scéně řadu úspěchů. Miluje zvířata a hlavně koně. I proto studuje na Zemědělské univerzitě v Praze obor rehabilitace a asistenční práce se zvířaty. Kamarádi jí říkají Makula.

2014/15

Na svém prvním Mistrovství světa juniorů v Raubiči sbírala především zkušenosti. Mezi dorostenkami jezdila kolem 30. příčky, se štafetou byla po obrém výkonu 10. V létě si pak udělala radost na MS v letním biatlonu v Cheile Gradistei, kde byla součástí stříbrného mixu juniorů.

2015/16

Dobrými výsledky v IBU Junior Cupu naznačila své možnosti. Na Mistrovství světa juniorů v Cheile Gradistei pak naplno zazářila, když si ve vytrvalostním závodě zajistila bronz a v následném sprintu čtvrté místo. Vedle toho výrazně přispěla ke stříbru štafetě. Na letním šampionátu se s juniorským mixem radovala ze zlata.

2016/17

Přechod mezi juniory jí vyšel znamenitě. On to byl i skok mezi dospělé. Hned ve svém druhém startu v IBU Cupu zvítězila, když excelovala především v běhu. Díky tomu debutovala ve Světovém poháru a to stylově na domácí půdě v Novém Městě na Moravě. Ve sprintu dojela 69., ale v Ruhpoldingu už se ve stejné disciplíně propracovala na 28. místo a premiérové body. Pak se vrátila zpět k juniorům a na domácím ME si připsala dvě zlata a jeden bronz. Jen na MSJ v Osrblie úplně nevyladil a byla nejlépe 14.