Home > Závody > ME Ťumeň: Jaroslav Soukup uzavřel šampionát stříbrem! J. Jislová skončila 6.

ME Ťumeň: Jaroslav Soukup uzavřel šampionát stříbrem! J. Jislová skončila 6.

Jaroslav Soukup

Jaroslav Soukup

Foto: Jaroslav Soukup (© Georges Ménager, pod licencí BY-NC-ND)

Závěrečný den Mistrovství Evropy v Ťumeni konečně přinesl českou medaili. Zasloužil se o ní Jaroslav Soukup, jenž skončil v hromadném startu druhý. Pěkné výsledky berou i Jessica Jislová a Barbora Tomešová.

Boj o medaili v podání Jislové

Jessica Jislová držela v dnešním hromadném startu dlouho medailové šance. Po třetí položce jí dokonce patřilo druhé místo, když zaostávala o zhruba 20 sekund za Luisou Kummerovou. Zatímto Němka na poslední střelbě minula jen jeden terč a vítězství pohodlně udržela, tak Češka dvakrát chybovala a opustila medailové pozice. Pro stříbro si nakonec dojela Slovenka Paulína Fialková. V souboji o bronz rozesmutnila domácí fanoušky Ingrid Tandrevoldová, neboť těsně porazila Olgu Jakušovovou a Anastasiu Zagorujkovou.

Jessica Jislová bojovalo až do konce o co nejlepší výsledek a nakonec se mohla radovat z velmi slušného 6. místa. S bilancí 0+0+1+2 patřila v náročných podmínkách vůbec k nejlepším střelkyním. O jednu chybu víc nasbírala Barbora Tomešová a rovněž se vešla do elitní desítky. Se Sibiří se rozloučila 9. místem.

Výsledky závodu s hromadným startem žen

Skvělý Jaroslav Soukup

Na poslední možný pokus přece jen česká výprava získala v Ťumeni medaili. Jaroslav Soukup si znovu počínal bravurně na střelnici, zaváhal jen na druhé ležce. Střeleckou bilanci českého reprezentanta okopíroval Němec Florian Graf a právě tito dva závodníci si to v posledním okruhu rozdávali o vítězství. Prvně se zdálo, že bude mít více sil Soukup, ale nakonec krátce před cílem nastoupil Graf a vybojoval zlato.

Jaroslava Soukupa to však nijak nemrzelo. Celkem v pohodě uhájil před Vladimirem Ilievem stříbro, což na cílové pásce doprovodil radostným gestem. Po slabším běhu ve stíhacím závodě nás nyní Soukup potěšil 6. nejrychlejším časem. Druhý Čech na startu Adam Václavík předvedl střelbu jako na houpačce. Nejprve dvakrát minul, pak zapsal čisté konto, znovu dvakrát minul a zase navázal pěti sestřelenými terči. V cíli mu patřilo 17. místo.

Výsledky závodu s hromadným startem mužů

Konečné medailové pořadí

1. Rusko (4-1-1), 2. Německo (3-3-2), 3. Bělorusko (1-0-0), 4. Slovensko (0-2-0), 5. Norsko (0-1-4), 6. Česká republika (0-1-0), 7. Bulharsko (0-0-1)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *