Home > Video > Michael Rösch se rozplakal při rozhovoru. Po „blbém“ šestém místě

Michael Rösch se rozplakal při rozhovoru. Po „blbém“ šestém místě

Michael Rösch

Vždy se mluví hlavně o vítězích, ale velký příběh včera v Pokljuce napsal i Michael Rösch. Němec v belgických službách dojel ve stíhacím závodě šestý, což pro něj bylo velkým zadostiučiněním. Nebyla tak nouze o emotivní chvilky.

Nemohl skoro mluvit, plakal. Michale Rösch nechal emocím v rozhovoru pro německou televizi ZDF volný průběh. „Omlouvám se, je to sice jen blbé 6. místo, ale pro mě znamená všechno. Udělal jsem pro to hodně, opravdu všechno, co udělat šlo.“

Co stojí na pozadí současného úspěchu Michaela Rösche?

V minulosti patřil k oporám německé reprezentace. V sezóně 2005/06 byl celkově ve Světovém poháru pátý a pomohl štafetě k olympijskému zlatu. Přišly však i horší časy a v roce 2012 už s ním Němci nepočítali. On to nesl těžce. Mluvil o tom, že se k němu někteří otočili zády.

„Je to pro tebe, Klausi,“

Rösch se tak rozhodl přejít do služeb Belgie, kterou reprezentantuje od roku 2014. A po osmi letech se v některém ze závodů opět podíval mezi nejlepších deset. „Nikdy jsem nedoufal, že můžu ještě závodit s nejlepšími. Dnes se mi ale podařil perfektní závod,“ radoval se 33letý rodák ze Saska.

V rozhovoru Rösch nezapomněl poděkovat rodině a všem, co ho podporovali. Velmi bolestná pro něj ale byla vzpomínka na jeho dlouholetého kouče Klause Sieberta, který v dubnu podlehl rakovině. Právě na něj myslel během posledního okruhu. „Je to pro tebe, Klausi,“ řekl po závodě Michael Rösch se slzami v očích.

Zdroj: ZDF
Foto: Michael Rösch při rozhovoru (© ZDF)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *