Datum narození: 23. 1. 1991 Místo narození: Vrchlabí
Bydliště: Vrchlabí Klub: SKP Kornspitz Jablonec
Výška: 176 cm Váha: 69 kg
Facebook
Instagram

Jako rodák z Vrchlabí měl k zimním sportům blízko. Začal s během na lyžích, ale asi o dva roky později už vzal do ruky i flintu. Domovským oddílem mu byl v začátcích Letohrad. Kamarádi mu přezdívají Bimbo. Ve volném čase se věnuje fotbalu, PC, hudbě nebo seriálům. Jeho otcem je Daniel Krčmář, bývalý reprezentant Československa a Slovenska.

Kariéra

2008/09

Hned premiérová účast na Mistrovství světa juniorů v Canmore přináší kvalitní výsledek. Ve vytrvalostním závodě dorostenců se umístil na 13. příčce.

2009/10

Při své druhé účasti na dorosteneckém Mistrovství světa v Torsby přispěl k 7. příčce štafety. Sám bral nejlépe 20. pozici ve vytrvalostním závodě.

2010/11

Perfektně zvládnutý přechod z dorostenců k juniorům, tak se dají označit dva bronzy z Mistrovství Evropy v Ridnaun. Ještě předtím se zúčastnil Mistrovství světa juniorů doma v Novém Městě na Moravě, kde skončil 20. ve sprintu.

2011/12

Dostává premiérovou šanci ve Světovém poháru. V Kontiolahti si zároveň osahal trať před Mistrovstvím světa juniorů, kde v těsném finiši porazil Rusa Maxima Cvetkova a zajištil české štafetě stříbro.

2012/13

V první sezóně mezi dospělými před ním stála těžká zkouška. Na domácím Mistrovství světa měl nasávat atmosféru a plnit roli náhradníka, ale nakonec musel ve štafetě zastoupit nemocného Šlesingra. A svůj úkol zvládl výborně, jen jednou dobíjel a dovezl českou štafetu na 6. příčce.

2013/14

Místo ve Světovém poháru už má jisté, což ve sprintu v Annecy zužitkoval v 23. příčku. Pak si odskočil na Mistrovství Evropy do Nového města na Moravě, kde si zvedl sebevědomí 7. pozicí ve sprintu. Na Olympijských hrách v Soči však měl k výraznému úspěchu daleko.

2014/15

Na body si musel počkat až do 6. závodu sezóny, ale už v tom 7., ve stíhačce v Pokljuce, zapsal do té doby životní 15. pozici. Také se stává spolehlivým členem štafety, na Holmenkollenu čistou střelbou přispěl k 4. příčce.

2015/16

Při menší krizi českých mužů se začíná řadit k tahounům týmu. V hromadném startu v Ruhpoldingu poprvé okusil elitní desítku, obsadil 5. místo. Stejnou pozici zopakoval i na Mistrovství světa v Oslu. A to hned dvakrát, ve vytrvalostním závodě a se štafetou.

2016/2017

Naplno se zařadil k oporám české reprezentace. Po pěti výsledcích v elitní desítce se ve stíhacím závodě v Ruhpodlingu poprvé prosadil na stupně vítězů. V cílové rovince přespurtoval v boji o třetí místo Antona Šipulina. Poté se ještě třikrát vešel do TOP10 včetně Mistrovství světa v Hochfilzenu. Čisté konto ve vytrvalostním závodě mu pomohlo k 6. příčce.