Home > Závody > Mistry ČR na horských kolech se stali Koukalová a Moravec

Mistry ČR na horských kolech se stali Koukalová a Moravec

Gabriela Koukalová

Gabriela Koukalová

Foto: Gabriela Koukalová (Autor: Guillaume Baviere pod licencí BY-SA)

První závod pod novým jménem skončil vítězstvím. Gabriela Koukalová a Ondřej Moravec dnes ovládli v Jablonci nad Nisou MČR v biatlonu na horských kolech.

Suverénní Koukalová

Ženy startovaly intervalově a jejich trať měřila 6 kilometrů. Koukalová zvítězila poměrně přesvědčivě, když udělala jen jednu chybu a o více než minutu porazila dvakrát nepřesnou Veroniku Vítkovou. Třetí příčkou překvapila Lea Johanidesová.

Pro Koukalovou je dnešní zlato již třetím v kariéře na horském kole. Nerodilo se ovšem lehce. „Jsem v tréninku teprve dva týdny a tady se jednalo o závodní rychlost, na kterou nejsem zatím vůbec adaptovaná. Vítězství pro mě bylo těžce vybojované, protože jsem soupeřila s každým metrem trati,“ přiznala nejlepší biatlonistka světa.

Závod žen
Pozice Jméno Čas Chyby
1. Gabriela Koukalová 18:28 1
2. Veronika Vítková – 1:04 2
3. Lea Johanidesová – 2:24 2
4. Eva Puskarčíková – 2:50 3
5. Ludmila Horká – 2:58 5
6. Jitka Landová – 5:02 3

Souboj Moravce a Šlesingra

Muži se na trať dlouhou 9 kilometrů vydali hromadně. Diváci sledovali dramatickou bitvu, kterou rozhodla ve prospěch Ondřeje Moravce poslední střelba. Michal Šlesingr po ní zamířil na trestné kolo a obsadil tak druhou příčku. Na úspěchy z minulých let navázal Lukáš Kristejn, jemuž k cestě za bronzem nezabránila ani tři trestná kola.

Moravec svou výhrou ukončil dvouletou nadvládu Jaroslava Soukupa a těšila ho hlavně střelecká nula. „Jsem spokojený, ale nedělám z toho velké závěry. Snažím se střílet o něco rychleji, než tomu bylo v zimě, a tak jsem rád, že jsem neminul žádný terč. Přesto i v této části biatlonu mám co zlepšovat, zejména u položky vleže.“

Závod mužů
Pozice Jméno Čas Chyby
1. Ondřej Moravec 25:38 0
2. Michal Šlesingr – 33 1
3. Lukáš Kristejn – 45 3
4. Jaroslav Soukup – 1:35 4
5. Michal Krčmář – 2:06 2
6. Adam Václavík – 2:35 6

Výborný výkon juniorky Maříkové

Kategorii juniorek vyhrála Simona Maříková, jejíž čas by dokonce mezi ženami stačil na třetí pozici. Juniorům kraloval Milan Žemlička, stejně jako Maříková člen KB Letohrad.

Mezi staršími dorostenkami byla nejlepší novoměstská Eliška Teplá, stejně starým chlapcům vládl Vítězslav Hornig z Jilemnice. Tituly z kategorii mladšího dorostu si odnesli další reprezentantka Letohradu Veronika Hermandová a Vladimír Žváček z Nového Města na Moravě.

Zdroj: biatlon.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *