Home > Závody > MS Hochfilzen: Dahlmeierová vybojovala rekordní páté zlato. Koukalová čtvrtá

MS Hochfilzen: Dahlmeierová vybojovala rekordní páté zlato. Koukalová čtvrtá

Laura Dahlmeierová

Laura Dahlmeierová v pouhých 23 letech přepsala biatlonové dějiny. Vítězstvím v závodě s hromadným startem dosáhla na Mistrovství světa v Hochfilzenu na páté zlato. Nikdo jich na jednom šampionátu nezískal víc. Gabriele Koukalové čtvrtá medaile na šampionátu těsně unikla.

Koukalová odstartovala na jedničku

Smolně začal závod pro Italku Dorotheu Wiererovou a Slovinku Teju Gregorinovou. Prvně jmenovaná ztratila hůlku, druhá upadla. Gabriela Koukalová naštěstí zvládla tlačenice bez problémů, stejně jako úvodní položku. Naopak se trápila dvakrát nepřesná Eva Puskarčíková.

Po druhé ležce už zůstalo jen 8 čistých závodnic. A mezi nimi i Koukalová, Dahlmeierová či Dorinová Habertová. Závod naopak prakticky skončil pro Darju Domračevovou, která musela na tři trestná kola. Mimo čelní skupinu zůstávala i Kaisa Mäkäräinenová, která nedokázala stahovat ztrátu po absolvování trestného kola z úvodu závodu.

Rekordní páté zlato pro Dahlmeierovou

Na třetí střelbu už dojela Gabriela Koukalová jako první. Po odjezdu byla třetí, ale moc ji to trápit nemuselo. Střílela čistě, stejně jako Dunkleeová, Dahlmeierová a Dorinová Habertová. Američanka měla díky rychlopalbě menší náskok, ale brzy se na čele začala sjíždět vedoucí čtyřčlenná skupina.

Závěrečnou stojku zvládly čistě jen dvě ze čtyř závodnic na čele. A bohužel mezi nimi nebyla ta česká. Do posledního kola upalovala na prvním místě Dunkleeová s náskokem pěti vteřin na Dahlmeierovou. Koukalová byla po jedné chybě těsně za třetí Džimovou.

Laura Dahlmeierová si v závěrečném kole podle očekávání pohrála se Susan Dunkleeovou a uzavřela skvělé představení v Hochfilzenu pátým zlatem. To se dosud nikomu jinému nepovedlo, ani Martinu Fourcadovi či Olemu Einarovi Bjørndalenovi. Američanka ale nemusela smutnit. Stříbro je pro ni největším úspěchem v kariéře.

Bez medaile z Hochfilzenu nakonec neodjede ani Kaisa Mäkäräinenová, která v posledním kole překonala Gabrielu Koukalovou. Ta tak čtvrtým místem dokonala postupku. Pátým místem potěšila českého kouče Tomáše Kosa 36letá Slovinka Teja Gregorinová. Eva Puskarčíková uzavřela šampionát 26. pozicí. Výš ji nepustilo pět chyb.

Střelecké časy
1. Susan Dunkleeová 1:31,0
1. Anastasija Merkušynová 1:31,0
3. Dorothea Wiererová +10,0
15. Eva Puskarčíková +25,0
22. Gabriela Koukalová +32,0
Běžecké časy
1. Kaisa Mäkäräinenová 28:51,0
2. Tiril Eckhoffová +15,9
3. Teja Gregorinová +24,3
4. Gabriela Koukalová +24,9
27. Eva Puskarčíková +2:00,7
Medailové pořadí po 10 z 11 závodů
Pořadí Země Z S B =
1. ger 6 1 0 7
2. fra 1 2 4 6
3. cze 1 2 1 4
4. usa 1 1 0 2
5. rus 1 0 1 2
6. nor 0 2 1 3
7. nor 0 1 0 1
7. ukr 0 1 0 1
9. ita 0 0 1 1
9. aut 0 0 1 1
9. fin 0 0 1 1

Foto: Laura Dahlmeierová (© Sean Rowe, pod licencí BY-NC-ND)

3 thoughts on “MS Hochfilzen: Dahlmeierová vybojovala rekordní páté zlato. Koukalová čtvrtá

  1. Gabi bezva, jsi bojovnice, taky ses vdala za viteze s horším zavodem. Děkuji za krásné MS, a ty dvě brambory jsou taky vzácné. Vždyť cena brambor stoupá vic než cena bronzu.

  2. Neměla by se antidopingová komise podívat na zoubek Němcům?Jejich letošní úspěchy jsou až podezřelé a hlavně: Němci se nijak neexponují (ani nevyjadřují) v boji proti dopingu. Proč asi??

  3. Určitě díky Gábině za skvělé výsledky. Škoda té jedné rány, ale zase tři medaile z jednoho mistrovství – kolik jiných sportovců toto dokázalo?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *