Home > Závody > MS Hochfilzen: Fourcade získal 10. individuální zlato. Moravec opět pátý

MS Hochfilzen: Fourcade získal 10. individuální zlato. Moravec opět pátý

Martin Fourcade

Menší zaváhání ze sprintu je zapomenuto. Martin Fourcade ve stíhacím závodě na Mistrovství světa v Hochfilzenu ukázal, kdo je králem letošní sezóny, po první střelbě převzal vedení a už ho nepustil. Další povedené vystoupení má za sebou Ondřej Moravec, který si opět dojel pro páté místo.

Fourcade přebírá vedení

Pokud včera Martinu Fourcadovi vstup do závodu nevyšel, tak dnes si neměl na co stěžovat. Na úvodní položce sestřelil všech pět terčů a posunul se dokonce do vedení. Benedikt Doll s Johannesem Bøm totiž udělali po jedné chybě a propadli se o 12 vteřin za Francouze.

Bezchybný byl na úvod i Ondřej Moravec, který se tak udržel v dohledu medailových pozic. A platilo to i po druhé ležce, kdy český reprezentant odjížděl v kontaktu se čtvrtým Anevem a pátým Schemppem. Společně mohli stíhat duo Bjørndalen a Bailey, které bylo o 7 sekund vteřin napřed.

Na čele stále zůstával osamocený Martin Fourcade, nyní s náskokem 10,5 sekundy. Další chyby naopak přidali dva nejlepší ze sprintu Bø a Doll, kteří ztráceli už 35, resp. 40 vteřin.

Bezkonkurenční Fourcade

Fourcade očividně nechtěl opakovat střelecké zaváhání ze sprintu. Úvodní stojku zvládl v naprosto rovnoměrném rytmu za nula. Jeho náskok na rovněž čistého Bjørndalen vzrostl už na 27 vteřin. Spolu s Norem odjížděl ze střelnice ještě Anev.

Poprvé dnes musel na trestné kolo Moravec. Střílel však velmi rychle a na mezičase po střelbě byl pátý, těsně za Baileym a 16 sekund za Bulharem. Medaile byla stále ve hře.

Čtyři bezpečné trefy a chyba při poslední ráně. Ale ani to nemuselo Martinu Fourcadovi vadit. Bezpečně si dojel pro 10. individuální zlato ze světových šampionátů a pro první francouzské na letošním mistrovství.

Bjørndalen na stupních vítězů

Mnohem dramatičtější bitva probíhala o zbylé medaile. A na poslední střelecké zastávce se jí účastnil i Ondřej Moravec. Ole Einar Bjørndalen a Krasimir Anev před ním jednou chybovali a naskytla se tak šance posunu na druhé místo. Jenže na jedno trestné kolo musel i český závodník. Na druhou příčku se tak stihl vklínit Lowell Bailey.

Američan na tom ale nebyl běžecky tak dobře, aby mohl bojovat o medaili. O ty se utkali dva Norové. K Bjørndalenovi se zezadu přiřítil rychlý Johannes Bø a nakonec ho i překonal. Zopakoval tak druhou příčku ze sprintu a zapsal 8. světovou medaili.

Bjørndalen bronzem navázal na stříbro své manželky Darji Domračevové. Jejich dcera tak dostala dvě nové hračky. Těch už má doma ale i tak dost, vždyť Bjørndalen získal medaili na 16. mistrovství světa v řadě.

Moravec opět ránu od medaile

Ondřej Moravec ještě v závěru bojoval o co nejlepší umístění. Nakonec skončil opět na skvělém pátém místě, o čtyři desetiny za Antonem Šipulinem. Rus se posunul o 17. příček a byl nejlepší v pořadí čistých časů bez rozestupů ze sprintu.

Za Moravcem dojeli Lowell Bailey a Krasimir Anev, kteří dlouho útočili na medaili. Z domácích byl opět nejlepší 8. Julian Eberhard. Oprávněnost své nominace na Mistrovství světa prokázal 9. Tarjei Bø, naopak 10. Simon Schempp asi spokojený nebude. Stejně tak mistr světa ze sprintu Benedikt Doll, který skončil až 11.

Michalu Šlesingrovi pokazila závod poslední položka. Ke třem nulám přidal tři trestná kola a propadl se na 30. pozici. Adam Václavík nasbíral za celý závod dokonce 9 nepřesností a dojel až 54.

Nyní se Mistrovství světa v Hochfilzenu na dva dny odmlčí. Ve středu pak bude pokračovat vytrvalostním závodem žen.

Střelecké časy
1. Simon Eder 1:27,0
2. Lowell Bailey +9,0
2. Julian Eberhard +9,0
2. Dmytro Pidručnyj +9,0
12. Ondřej Moravec +18,0
31. Adam Václavík +24,0
41. Michal Šlesingr +30,0
Běžecké časy
1. Quentin Fillon Maillet 25:45,9
2. Simon Schempp +4,6
3. Anton Šipulin +5.2
10. Ondřej Moravec +14,8
28. Michal Šlesingr +40,5
37. Adam Václavík +51,6
Medailové pořadí po 5 z 11 závodů
Pořadí Země Z S B =
1. ger 3 1 0 4
2. fra 1 1 2 4
3. cze 1 0 1 2
4. nor 0 2 1 3
4. nor 0 1 0 1
6. rus 0 0 1 1

Foto: Martin Fourcade (Autor: Martin Kaděrka)

2 thoughts on “MS Hochfilzen: Fourcade získal 10. individuální zlato. Moravec opět pátý

  1. Výborný Moravec. Ale u Václavíka jsem upozorňoval už na začátku sezony, že na Světový pohár (a tím ani na MS) ještě nemá.

  2. Adam byl ve sprintu rychlý, a i když mu nešla 100% střelba, tak dojel jako úplný nováček na slušném místě. Určitě bych ho nezavrhoval. Jen ať si zazávodí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *