Home > Téma > MS Oslo 2016: Sumář třetího dne

MS Oslo 2016: Sumář třetího dne

Logo MS 2016

Logo MS 2016

Foto: Logo MS 2016 (© oslo2016.no)

Martin Fourcade získal třetí zlato na šampionátu, Laura Dahlmeierová se zase raduje z největšího úspěchu v kariéře. Podívejme se ještě jednou na nedělní dění v rámci Mistrovství světa v Oslu.

Den v bodech

 • Martin Fourcade získal své třetí zlato na šampionátu a deváté na MS v kariéře
 • Francouz si zároveň s předstihem zajistil pátý velký křišťálový glóbus v řadě.
 • Ole Einar Bjørndalen vybojoval již své druhé stříbro na šampionátu. Je to jeho 42. medaile z MS.
 • Emil Hegle Svendsen skončil třetí a přidal do své sbírky jubilejní 20. medaili z MS.
 • Michala Šlesingra připravil pád v závěru o možné páté místo. Nakonec skončil jako nejlepší z našich na 12. příčce.
 • Michal Krčmář si 22. pozicí opět vylepšil své maximum ze světových šampionátů.

 • Laura Dahlmeierová se poprvé v kariéře stala mistryní světa v závodě jednotlivců.
 • Němka letos ovládla všechny čtyři stíhací závody, do kterých nastoupila.
 • Stříbrná Dorothea Wiererová se dostala premiérově na stupně vítězů v individuálním závodě na MS.
 • Marie Dorinová Habertová bronzem zkompletovala svou medailovou sadu z Osla.
 • Veronika Vítková obsadila 8. místo a poosmé v kariéře se vešla v závodě jednotlivců na MS do elitní desítky.
 • Gabriela Soukalová dojela 11. a poprvé v sezóně vypadla z TOP10.
 • Lucie Charvátová si 18. příčkou vyjela nové maximum na MS.

Ohlasy

Jako vítěz se mohl M. Fourcade opět potkat s norským králem Haraldem V.: „Moc lidí na světě se nedostane k vyjednávání s králem. Mně se to dnes povedlo. Říkal jsem mu: Uvidíme se zase ve čtvrtek. On na to: Ne, v neděli. Já: A v sobotu. Souhlasil, takže bohužel nevyhraji vytrvalostní závod, protože o to král požádal. Ale doufám, že zvítězím ve štafetě a v hromadném startu. To by bylo fajn.“ (biathlonworld.com)

Emil Hegle Svendsen byl dnes možná tím vůbec nejšťastnějším člověkem na Holmenkollenu: „Když jsme stáli na pódiu, tak jsem se podíval na velkoplošnou obrazovku a viděl jsem tam jen svůj obrovský úsměv.“

Michal Šlesingr byl po závodě hodně naštvaný na Ukrajince Serhije Semenova, který přispěl k jeho pádu: „U něj mě to ultra ser*, protože na ty Ukrajince máme pifku, když je teď vychytali s tím dopingem, dva lidi z týmu. Nevěříme moc tomu, že je to záležitost jednotlivců.“ (Deník Sport)

Nervozita u Laury Dahlmeierové? Kdepak: „Byla jsem ráno opravdu klidná. U obědu jsem se bavila s Maren (s krajankou Hammerschmidtovou – pozn. redakce) a říkala jsem jí: Fuu, jsem celkem unavená, nejradši bych šla s tebou do postele.“ (biathlonworld.com)

Dorothea Wiererová položila základ dnešního stříbra už včera: „Vybírala jsem si brýle a říkala si, že zelená je barva naděje.“ (biathlonworld.com)

Co bylo špatně při střelbě Gabriely Soukalové? „Nemohla jsem se srovnat do správné polohy a bohužel ta únava a zatížení to znásobily.“ (biatlon.cz)

Hrdinka dne

Laura Dahlmeierová

Kdo toho ve svých 22 letech dokázal tolik jako Laura Dahlmeierová? Loni v Kontiolahti získala zlato ve štafetě a stříbro ve stíhačce. Včera ve sprintu bronzem zkompletovala medailovou sadu a dnes začala novou. A to hned tím nejcennějším kovem. Navíc ji mohl v cíli hřát obří náskok 48,3 sekundy.

Poražený dne

Simon Schempp

Na Mistrovství světa odjížděl s velkým očekáváním, jako by však medaile v individuálních závodech byly pro Simona Schemppa zakleté. Loni v Kontiolahti byl „jen“ dvakrát 8. Stejnou pozici bral i včera ve sprintu a dnešní stíhací závod?  Ten mu vyšel ještě méně, musel se spokojit s 18. místem.

Medailové pořadí po 5 z 11 závodů

1. Francie (3-1-1), 2. Norsko (1-2-2), 3. Německo (1-1-1), 4. Itálie (0-1-0), 5. Ukrajina (0-0-1)

4 thoughts on “MS Oslo 2016: Sumář třetího dne

 1. Laura je skvela, ale kdybych mel odpovedet, tak Magdalena toho v tomhle veku dokazala jeste mnohem vic. Jinak Michal celkem uletl, Semenov nic neudelal, byl tam prvni a Michal se tam nesmslne tlacil.

  1. Asi ano, Magdalena byla výjimečná, škoda, že tak brzo skončila. Z Michala asi trochu hovořily i emoce, těžko soudit…

   1. Je to hodně zkreslené, jel svoji stopu a rozhodně ho tam nesevřel neregulérně. Možná mu neuhnul, ale proč by to měl dělat, on tam najížděl první a Michal to tam chtěl poslat, což byl risk jako blázen. Jinak o tom sypání to jsou spekulace, že chytili jednu Ukrajinku a ještě s látkou, která je zakázaná až od ledna, podle mě neznamená, že sypou všichni Ukrajinci. Jako možné to je, ale zase bez důkazů bych nikoho neobviňoval. Já si taky myslím, že Veerpalu sypal jak v Salt Lake, Turíně i v Liberci a sebral Lukášovi dvě zlaté, včetně jedné olympijské, jenže nikdy mu to nikdo nedokázal a tak mu ty medaile patří.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *