Home > Závody > MS Oslo: Stíhačku jasně opanovala Dahlmeierová. Vítková končí na 8. příčce

MS Oslo: Stíhačku jasně opanovala Dahlmeierová. Vítková končí na 8. příčce

Laura Dahlmeierová

Laura Dahlmeierová

Foto: Laura Dahlmeierová (© Sean Rowe, pod licencí BY-NC-ND)

Laura Dahlmeierová suverénně ovládla stíhací závod na Mistrovství světa v Oslu a raduje se z životního úspěchu. Našim biatlonistkám vládla 8. Veronika Vítková.

Špatný start Soukalové

Plán útoku na medaili v podání Gabriely Soukalové se začal brzy rozplývat. Na první i na druhé střelbě minula po dvou terčích a zaznamenala propad až 26. příčku. Mnohem lépe se vedlo 7. Veronice Vítkové, jež zastřílela vleže s bilancí 1+0. Po polovině závodu se posunuly dopředu 24. Lucie Charvátová a 27. Jessica Jislová, která si připsala dvě nuly.

Vstup do závodu úplně nevyšel ani Tiril Eckhoffové. Vítězka sprintu na obou ležkách nechala jeden nesestřelený terč a figurovala na čtvrté místě s půlminutovou ztrátou na Marii Dorinovou Habertovou. Francouzka střílela čistě, stejně tak o 8 sekund druhá Laura Dahlmeierová. Třetí pozici těsně před Eckhoffovou držela Wiererová.

Dominantní Dahlmeierová

Třetí střelba dala velkou nápovědu ke zlaté tajence. Dorinová Habertová si neodpustila dvě nepřesnosti, což výrazně snížilo její šance na obhajobu zlata. Nulu naopak vykouzlila Dahlmeierová a dostala se tak do čela. Vzhledem k tomu, že jedna chyba přišla i v podání Wiererové a Eckhoffové, tak se Němka mohla těšit z luxusního náskoku více než 40 vteřin.

Laura Dahlmeierová si na poslední položce mohla dovolit i dvě chyby a vyhrála by. Ona však neudělala žádnou. Se čtyřmi nulami mířila za jasným vítězstvím. Ve 22 letech se rodačka z Garmisch-Partenkirchenu dočkala prvního individuálního zlata ze světového šampionátu. Němka zároveň ovládla i čtvrtou stíhačku, do které letos nastoupila.

Bitva o medaile

Dorothea Wiererová, Marie Dorinová Habertová a Tiril Eckhoffová přijely na závěrečnou položku spolu a měly si to rozdat o zbývající medaile. Čistě z nich zastřílela jen Wiererová, pro níž je stříbro první individuální medailí z velké akce. Třetí příčku po čtvrté střelbě držela rovněž čistá Hildebrandová, kterou však v závěrečném okruhu přespurtovala Dorinová Habertová. Francouzka již tak v Oslu má kompletní medailovou sbírku. Eckhoffovou ke smutku všech přítomných odsoudily čtyři nepřesnosti až na 17. místo.

Vítková opět v desítce

Na páté pozici dorazila do cíle Ukrajinka Olena Pidhrušná, jež těsně zdolala Franzisku Preußovou. Německo tak v první šestce mělo hned trojí zastoupení. Pro výbornou 8. příčku, jen kousek za Kaisou Mäkäräinenovou, si přijela Veronika Vítková. Češka se tak i ve druhém individuálním závodě na MS v Oslu vešla do elitní desítky.

Poprvé v sezóně naopak v TOP10 chybí Gabriela Soukalová. Dnes jí to šlo výborně na trati, měla třetí čas. Střelecká bilance 2+2+0+1 ji však nepustila výš než na 11. místo. Náskok české závodnice v čele SP se pět závodů před koncem snížil na 106 bodů.

Soukalovou hodně neobvykle „přestřílela“ Lucie Charvátová. Svoji premiérovou účast na MS si ve 23 letech osladila 18. příčkou. Skvělě rozjetý závod si 6 chybami vestoje pokazila nakonec 48. Jessica Jislová.

Statistiky závodu

Běžecké časy: 1. Mäkäräinenová (25:53,8), 2. Dunkleeová (+8,7), 3. Soukalová (+10,3) – 9. Vítková (+35,5), 14. Charvátová (+47,0), 43. Jislová (+1:42,2)

Střelecké časy: 1. Zdoucová (1:34,0), 2. Varvynecová (+4,0), 3. Hauserová (+7,0) – 13. Soukalová (+21,0), 14. Charvátová (+22,0), 18. Jislová (+26,0), 25. Vítková (+30,0)

Výsledkový servis

Výsledky stíhacího závodu žen

Analýza závodu

Pořadí Světového poháru

Pořadí disciplíny

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *