Home > Závody > Na ukrajinském šampionátu dominoval Serhij Semenov

Na ukrajinském šampionátu dominoval Serhij Semenov

Serhij Semenov

Serhij Semenov

Foto: Serhij Semenov (© Maria Osolodkinová, biathlon.com.ua)

Na severu země, ve městě Černihiv, se v neděli a v pondělí bojovalo o ukrajinské tituly. Hlavní roli sehrál Serhij Semenov, jenž ovládl sprint i stíhačku. Ženám kralovaly Iryna Varvynecová a Olena Pidhrušná.

Tři ženy ve čtyřech vteřinách

Sprint mužů nabídl souboj dvou bezchybných střelců. I když souboj… Serhij Semenov porazil Dmytra Pidručnyje o 25 vteřin. O minutku zaostal za vítězem na obou položkách jednou nepřesný Vladimir Semakov.

I mezi ženami figurovaly na prvních dvou příčkách nechybující biatlonistky. Narozdíl od mužů jsme zde však sledovali napínavý souboj, když třetí v cíli Olena Pidhrušná se dvěma chybami ztratila na první Irynu Varvynecovou pouze 4 sekundy a na druhou Valj Semerenkovou jen o tři setiny méně.

Výsledky sprintů (v azbuce)

Double Semenova

Semenov byl v pondělní stíhačce ještě suverénnější. Tentokrát chyboval dvakrát a o minutu za sebou nechal jednou nepřesného Vitalije Kilčyckyje. Až dvě minuty za vítězem dojel do cíle bronzový Artem Pryma.

Další dramatický dojezd, o druhou příčku, nabídla stíhačka žen. Po vítězné Oleně Pidhrušné se do cílové rovinky se ztrátou necelé půlminuty dostaly druhá Julija Džymová a třetí Iryna Varvynecová. Jejich bitvu rozhodlo pouhých 5 desetin sekundy.

Výsledky stíhacích závodů (v azbuce)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *