Home > Novinky > Nominace týmů pro Světový pohár v Oberhofu 2017

Nominace týmů pro Světový pohár v Oberhofu 2017

Darja Domračevová

První závody Světového poháru v Oberhofu přinesou návrat Darji Domračevové, ale také absenci několika kvalitních jmen včetně Veroniky Vítkové a částečně i Laury Dahlmeierové.

O nemoci Vítkové a české nominaci jsme již psali. Stejně tak o rozhodnutí Laury Dahlmeierové vynechat sprint a stíhací závod. Chybět však budou i další.

Nemoc opět nepustí na start Jakova Faka a Tarjeiho Bøho. Norsko se nebude moci spoléhat ani na výkony Tiril Eckhoffové. Mezi muži se dále nepředstaví Simon Fourcade a Jevgenij Garaničev.

To u žen je marodka ještě větší. V Oberhofu neuvidíme například Franzisku Preußovou, Mari Laukkanenovou či Annu Magnussonovou. Největší problémy ale mají na Slovensku, ve startovní listině totiž nenajdeme ani Anastasiu Kuzminovou, ani Paulínu Fialkovou.

Bělorusko

Muži: Sergej Bočarnikov, Vladimir Čepelin, Aljaxandr Darožka, Dmitrij Djužev, Raman Jaljotnau, Maxim Varabej

Ženy: Dzinara Alimbekavová, Darja Domračevová, Darja Jurkevičová, Iryna Kryuková, Nadzeja Pisarevová, Naděžda Skardinová, Hanna Solová

Česká republika

Muži: Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Jaroslav Soukup, Michal Šlesingr, Adam Václavík

Ženy: Lucie Charvátová, Jessica Jislová, Gabriela Koukalová, Eva Puskarčíková

Estonsko

Muži: Roland Lessing, Kauri Kõiv

Ženy: Grete Gaimová, Kadri Lehtlaová, Kristel Viigipuuová

Finsko

Muži: Tuukka Invenius, Mikko Loukkaanhuhta, Sami Orpana

Ženy: Sanna Markkanenová, Kaisa Mäkäräinenová, Tiia-Maria Talvitieová

Francie

Muži: Jean-Guillaume Béatrix, Fabien Claude, Simon Desthieux, Quentin Fillon Maillet, Martin Fourcade, Antonin Guigonnat

Ženy: Célia Aymonierová, Anaïs Bescondová, Justine Braisazová, Marie Dorinová Habertová, Anaïs Chevalierová

Itálie

Muži: Thomas Bormolini, Lukas Hofer, Giuseppe Montello, Dominik Windisch

Ženy: Karin Oberhoferová, Alexia Runggaldierová, Federica Sanfilippová, Lisa Vittozziová, Dorothea Wiererová

Německo

Muži: Matthias Bischl, Benedikt Doll, Florian Graf, Erik Lesser, Arnd Peiffer, Simon Schempp

Ženy: Laura Dahlmeierová (jen hromadný start), Miriam Gössnerová, Maren Hammerschmidtová, Franziska Hildebrandová, Vanessa Hinzová, Karolin Horchlerová, Nadine Horchlerová

Norsko

Muži: Erlend Bjøntegaard, Ole Einar Bjørndalen, Johannes Thingnes Bø, Vetle Christiansen, Henrik L’Abée-Lund, Emil Hegle Svendsen

Ženy: Fanny Birkelandová, Hilde Fenneová, Kaia Nicolaisenová, Marte Olsbuová, Ingrid Tandrevoldová

Rusko

Muži: Anton Babikov, Maxim Cvetkov, Matvej Jelisejev, Dmitrij Malyško, Anton Šipulin, Jurij  Šopin

Ženy: Tatjana Akimovová, Jekatěrina Glazyrinová, Uljana Kajševová, Olga Podčufarovová, Irina Usluginová

Slovensko

Muži: Matej Kazár, Michal Kubaliak, Martin Otčenáš

Ženy: Jana Gereková, Terézia Poliaková

Slovinsko

Muži: Klemen Bauer, Rok Tršan, Miha Dovžan, Lenart Oblak

Ženy: Teja Gregorinová, Anja Erženová

Švédsko

Muži: Tobias Arwidson, Fredrik Lindström, Martin Ponsiluoma, Torstein Stenersen

Ženy: Ingela Anderssonová, Mona Brorssonová, Elisabeth Högbergová, Chardine Sloofová

USA

Muži: Lowell Bailey, Tim Burke, Russell Currier, Sean Doherty, Leif Nordgren

Ženy: Susan Dunkleeová, Clare Eganová, Joanne Reidová

Foto: Darja Domračevová (Autor: Martin Kaděrka)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *