Home > Novinky > Oberhof bude bez Koukalové a možná i bez Dahlmeierové

Oberhof bude bez Koukalové a možná i bez Dahlmeierové

Gabriela Koukalová a Laura Dahlmeierová

První Světový pohár roku 2018 bude dost možná bez dvou nejlepších biatlonistek roku 2017. Gabriela Koukalová se v německém Oberhofu jistě nepředstaví, u Laury Dahlmeierové trenéři váhají.

V polovině ledna by mělo padnout rozhodnutí, zda Gabriela Koukalová absolvuje Zimní olympijské hry v Pchjongčchangu. Do té doby prosí o klid na přípravu. Připomeňme, že ji už od začátku přípravy trápí bolavá lýtka, kvůli kterým v aktuální sezóně neodjela ani jeden závod.

Laura Dahlmeierová zase kvůli nemoci přišla o úvodní podnik Světového poháru v Östersundu. Pak se pomaleji rozjížděla, ale v Annecy už vystoupala na nejvyšší stupínek. Jenže na konci roku znovu onemocněla a musela vynechat exhibiční závod v Gelsenkirchenu.

Její účast v Oberhofu je podle trenéra Geralda Höniga nejistá, byť už se Dahlmeierová zapojila do tréninku. Před rokem Němka také vynechala první dva závody po Novém roce, naskočila až do hromadného startu. Tehdy potřebovala posbírat síly.

Menší zdravotní problémy měly před Vánocemi i Vanessa Hinzová a Maren Hammerschmidtová, obě by ale měly být pro domácí závody Světového poháru v pořádku. Hönig tak bude mít k dispozici to nejlepší, podobně jako jeho protějšek Mark Kirchner. Vedle stabilního kvarteta mužů dá navíc šanci Johannesu Kühnovi a Romanu Reesovi.

Světový pohár v Oberhofu odstartuje ve čtvrtek sprintem žen.

Zdroje: Sport.cz, DSV
Foto: Gabriela Koukalová a Laura Dahlmeierová (Autor: Petr Zbranek)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *