Home > Novinky > Od Wiererové k Eckhoffové. Ital Oberegger nově povede Norky

Od Wiererové k Eckhoffové. Ital Oberegger nově povede Norky

Tiril Eckhoffová

Norské biatlonistky už ví, kdo je povede do příštího olympijského cyklu. Novou trenérskou dvojici utvoří Ital Patrick Oberegger a Sverre Waaler Kaas.

Patrick Oberegger v posledních sezónách pracoval u italského týmu a podepsal se pod úspěchy Dorothey Wiererové, Lisy Vittozziové či smíšené štafety.

Nyní nahradí Stiana Eckhoffa s tím, že bude mít na starosti hlavně střelbu, která Norky hodně trápí. Pozici běžeckého kouče převezme po Steinaru Mundalovi jiný Nor Sverre Waaler Kaas.

Norské biatlonistky přitom preferovaly jinou dvojici. Spekulovalo se o návratu Egila Gjellanda, který v Soči dovedl k medaili Tiril Eckhoffovou, Toru Bergerovou i štafetu. K ruce mu měl být Dag Bjørndalen, bratr Oleho.

Návrat Gjellanda preferovala Eckhoffová, která však nemá problém ani s Obereggerem. Italský trenér však vzbudil v Norsku pochyby. „Jsem překvapený, že nepřišel nikdo se specializací na střelbu. V uplynulé sezóně jsem neviděl Obereggera ani jednou na střelnici,“ řekl třeba expert NRK Ola Lunde.

Ani Dorothea Wiererová si není jistá, že může Oberegger Norkám ve střelbě pomoct. „Nevím, naším střeleckým trenérem byl Patrick Favre, který také odchází. Ale Patrick Oberegger může dělat cokoliv,“ odpověděla norské televizi TV2.

Odchod druhého blízkého spolupracovníka Italku samozřejmě nepotěšil. „Bude to pro něj velká zkušenost. Ale já jsem zklamaná, hodně nám v posledních letech pomohl. Bude to těžké, ale musíme to akceptovat.“

Přesun Patricka Obereggera do Norska jistě uvítá jeho přítelkyně Jori Mørkveová. Bývalá norská biatlonistka má ve své sbírce dva štafetové bronzy z Mistrovství světa v roce 2007.

Čtěte také: Francouze bude trénovat mistr světa v běhu na lyžích. Mění se i další trenéři

Foto: Tiril Eckhoffová (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *