Home > Rozhovory > Ohlasy: Fourcade se schovával před větrem. Koukalová nemohla mířit

Ohlasy: Fourcade se schovával před větrem. Koukalová nemohla mířit

Martin Fourcade

S náročnými podmínkami se dnes v Oberhofu každý vypořádával jinak. Vítěz stíhacího závodu Martin Fourcade zvolil speciální taktiku, která slavila úspěch. Naopak plán Michala Šlesingra se neukázal jako dobrý. To dřep v podání Gabriely Koukalové při první položce vestoje přispěl k celkovému druhému místu.

„Jsem tvrdohlavý“

Martin Fourcade: „Jsem tvrdohlavý a nemám rád prohry, takže mě osmé místo ve sprintu nakoplo. Na střelnici to bylo obtížné, před větrem jsem se tak schovával uprostřed skupiny. Dařilo se mi, i když mi mrzly prsty.“ (l’Equipe)

Arnd Peiffer: „Poslední kolo jsem si užil. Velký náskok, žádný stres. Střelba byla těžká. S dvěma chybami na poslední střelbě jsem si nemyslel, že můžu dosáhnout na takový výsledek.“ (ARD)

Dominik Windisch: „Tajemství mého zlepšení je ve střelbě. Běhám víceméně stejně jako v minulých letech. Teď se těším na nedělní hromadný start, který je mou oblíbenou disciplínou.“ (FISI)

Michal Šlesingr: „Na té poslední položce byl vítr značný, ale chtěl jsem to tam odstřílet i za cenu toho, že tam budu déle, protože jsem věděl, že soupeři budou chybovat, že tam je příležitost. Ale zápasil jsem tam s tím stejně, nebo hůř než oni a strávil jsem tam velký čas.“ (Český rozhlas)

„Nebyla jsem schopná mířit.“

Marie Dorinová Habertová: „Inspiroval měl Martin, chtěla jsem střílet jako on. Radost je zpět a snad vydrží déle. Dnes bylo všechno skvělé.“ (l’Equipe)

Gabriela Koukalová: „Už během třetího kola jsem se necítila moc při síle. Bylo to náročné jet na čele, hodně jsem se unavila. Během první stojky se mi tak roztřásly nohy, že jsem musela udělat dřep, protože jsem nebyla schopná mířit.“ (Český rozhlas)

Kaisa Mäkäräinenová: „Jsem ráda, že jsem v posledním kole nemusela běžet naplno. Dnes večer se zkusím dát na masáži do pořádku a pokusím se odpočinout si.“ (IBU)

Foto: Martin Fourcade (© Sean Rowe, pod licencí BY-NC-ND)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *