Home > Téma > Ole Einar Bjørndalen a dalších 9 veteránů, které budeme letos vídat ve Světovém poháru

Ole Einar Bjørndalen a dalších 9 veteránů, které budeme letos vídat ve Světovém poháru

Ole Einar Bjørndalen

Ole Einar Bjørndalen

Foto: Ole Einar Bjørndalen (© Vow/Wikipedia.org, pod licencí BY-SA)

Ole Einar Bjørndalen je již několik let důkazem toho, že i ve vyšším věku se lze v biatlonu stále držet v nejvyšších patrech. I dalším zkušeným biatlonistům se však daří držet si svou úroveň, o čemž svědčí seznam 10 veteránů, které budeme letos moci vídat na tratích Světového poháru.

Jaroslav Soukup – 33 let

Kde jsou ty časy, kdy do české reprezentace vtrhlo talentované trio Šlesingr, Moravec a Soukup. Všichni jsou však stále platnými členy nároďáku včetně nejstaršího Jaroslava Soukupa. I když se v poslední době potýká s kolísavou formou, tak se vždycky dokáže kvalitně připravit na velké akce. Zkušenosti zkrátka nezapře.

Tim Burke – 33 let

Stále je jediným Američanem, který vedl hodnocení Světového poháru. A stále je také nedílnou součástí americké reprezentace. Tim Burke pořád stačí svým mladších kolegům a pravidelně se účastní i elitních závodů s hromadným startem.

Andreas Birnbacher – 34 let

Na posledních velkých akcích nedostal příliš prostoru, ve Světovém poháru má však Andreas Birnbacher stálé místo. Proč by taky neměl, když v uplynulé sezóně jednou vystoupal na stupně vítězů a celkově se umístil na velmi solidní 24. příčce. Co víc – Němci Andiho milují!

Lowell Bailey – 34 let

Ve svých 34 letech atakoval na loňském Mistrovství světa v Kontiolahti elitní desítku. Stejně jako u Burkeho platí, že se bez něj americký tým neobejde. Až tihle dva skončí, bude to pro USA pohroma.

Christian De Lorenzi – 34 let

Italové pořád staví na svém veteránovi. Narozeniny mu pravidelně vycházejí na dobu těsně před světovým šampionátem, takže má vždycky dobrou příležitost nadělit si pěkný dárek. A tento rok mu to vyšlo. V Kontiolahti byl nejlépe 12. a nejhůře 25.

Ivan Čerezov – 34 let

Vytratil se z očí fanoušků, ale může se znovu navrátit na biatlonové výsluní. Zkušenostmi a úspěchy ověnčený Čerezov se na novou sezónu, do níž vstoupí jako 35letý, připravuje mimo ruský tým po boku Antona Šipulina. To je určitou zárukou dobrých výsledků.

Alexander Os – 35 let

Norové mají zřejmě dobré předpoklady pro dlouhověkost. Alexander Os oslaví v lednu již 36. narozeniny, stále se však pohybuje ve Světovém poháru na bodovaných pozicích. Na velkých akcích už však dostávají přednost mladší. A Bjørndalen.

Roland Lessing – 37 let

Věková křivka jako by u  Rolanda Lessinga korespondovala s tou výsledkovou. Estonský matador si ve své 17. sezóně dojel v celkovém pořadí Světového poháru pro životní 48. místo. Všechny udivil hlavně 7. příčkou v Oberhofu.

Daniel Mesotitsch – 39 let

Vlasů mu na hlavě už moc nezbylo, biatlonový um ale zůstal. Člen postupně odcházející silné rakouské generace po nadcházející sezóně vstoupí do klubu čtyřicátníků. Sice už mu to na trati nechutná tak jako zamlada, ale body sbírá stále pravidelně.

Ole Einar Bjørndalen – 41 let

Tenhle chlapík se vymyká všem. Chystá se na svou 24. sezónu (!) a pořád má medailové choutky, nyní kvůli Mistrovství světa doma v Oslu ještě větší. Pokud chcete, tak mu 27. ledna můžete popřát k 42. narozeninám.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *