Home > Novinky > Olga Podčufarovová ukončila ve 25 letech kariéru

Olga Podčufarovová ukončila ve 25 letech kariéru

Olga Podčufarovová

Rusko přichází o velký talent. V pouhých 25 letech se rozhodla ukončit kariéru Olga Podčufarovová, která se v poslední době potýkala s vleklými zdravotními problémy.

Předminulá sezóna pro Olgu Podčufarovovou skončila předčasně, do té minulé skoro ani nezasáhla. Připsala si pouhé čtyři starty na úvod v Östersundu a v Hochfilzenu. Pak oznámila pauzu a ukázala se až na přelomu března a dubna na Mistrovství Ruska, kde však skončila až 13. a 23. Byly to její poslední závody v kariéře.

„Nemám dost nadšení, motivace a vnitřní síly, abych pokračovala. Po rozhodnutí, které zrálo dlouhou dobu, cítím úlevu,“ oznámila Ruska na svém Instagramu.

Podčufarovová přitom platila za velký talent. V roce 2013 se stala juniorskou mistryní světa, když ve stíhacím závodě v Obertilliachu pokořila Lauru Dahlmeierovou.

Posléze se začalo prosazovat i mezi dospělými. V sezóně 2014/15 byla dvakrát čtvrtá, o rok později v hromadném startu Pokljuce už vystoupala na stupně vítězů a ve sprintu Antholzi si připsala první a zároveň poslední vítězství. Na Mistrovství světa v Hochfilzenu 2017 pak získala svou jedinou velkou medaili, když přispěla k bronzu smíšené štafety.

Zdroj: Instagram O. Podčufarovové, vesti.ru
Foto: Olga Podčufarovová (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *