Home > Novinky > Po boku Oleho. Domračevová se bude připravovat s norským týmem

Po boku Oleho. Domračevová se bude připravovat s norským týmem

Darja Domračevová

Pokud Darja Domračevová na Olympiádě v Pchjongčchangu získá cenný kov, tak by minimálně pár úlomků měla poslat do Norska. Spolu se svým manželem totiž v přípravě využije služeb trenérů Egila Kristiansena a Siegfrieda Mazeta.

Spojení běloruské biatlonistky a norského týmu je logické. Domračevová chce strávit co nejvíce času s manželem Olem Einarem Bjørndalenem, se kterým vychovává půlroční dceru Xenii. A v Norsku proti tomu nic nemají.

„Je to přirozené, že se Darja na tréninkových kempech připojí k Olemu. Je členem týmu jako každý jiný, ale dali jsme mu možnost připravovat se podle individuálního programu spolu s jeho manželkou,“ říká sportovní ředitel norské reprezentace Morten Aa Djupvik.

Zatím je otázkou, kolik soustředění manželé s norským výběrem absolvují. Už v minulých letech bylo zvykem, že se Bjørndalen připravoval částečně individuálně. Zažité metody určitě nebude chtít měnit vzhledem k tomu, že ho ve 44 letech čekají zřejmě poslední Zimní olympijské hry. Bude na nich obhajovat zlato ze sprintu a ze smíšené štafety.

Směřem k Pchjongčchangu se dívá i Domračevová, která je jedinou biatlonistkou, která dokázala získat tři zlaté medaile na jedněch hrách. Podařilo se jí to před třemi lety v Soči. Nyní by jí mohla v přípravě pomoct i konfrontace s norskou hvězdou Tiril Eckhoffovou. To samozřejmě oceňují i Norové.

Zdroj: NRK
Foto: Darja Domračevová (Autor: Martin Kaděrka)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *